Mark Jackson chce wrócić do trenowania w NBA

2

Mark Jackson ostatni raz na ławce trenerskiej zasiadał sześć lat temu, ale w ostatniej rozmowie z mediami przyznał, że w końcu nadszedł czas, aby powrócić do NBA. Z miejsca pojawiły się doniesienia, według których zainteresowani jego usługami będą New York Knicks, ale Jackson nie zamierza skupiać się na jednej drużynie i wierzy, że będzie miał okazję samodzielnie i roztropnie wybrać swoje nowe miejsce pracy:

W NBA jest trzydzieści miejsc pracy dla trenera, nie będę ograniczał się do jednego z nich. Świetnie czułem się jako trener Warriors przez trzy lata i moim marzeniem jest ponownie objąć jedną z drużyn. Liczę na to, że gdzieś uda mi się powtórzyć to doświadczenie w najbliższym czasie.

Zdobywca zawodniczej nagrody ROY z roku 1988 swoją karierę trenerską ograniczył jak na razie tylko do jednej drużyny – Golden State Warriors. Ekipę Dubs prowadził w latach 2011-2014, a jego miejsce zajął Steve Kerr, który zdobył z drużyną trzy mistrzostwa. Od tamtego momentu Jackson pracował jako analityk w ABC i ESPN, a jego nazwisko raz a jakiś czas pojawiało się w plotkach na temat trenerskich wakatów.

65

KOMENTARZE