NBA redukuje wynagrodzenia najlepiej zarabiających pracowników

3

Jak dowiedział się Adrian Wojnarowski z ESPN, władze ligi NBA w związku narastającym kryzysem w Stanach Zjednoczonych zadecydowały o obniżeniu podstawowych płac najlepiej zarabiających pracowników wyższego szczebla – łącznie najnowsza decyzja ma dotyczyć około 100 osób, wśród których jest komisarz Adam Silver:

Dwudziestoprocentowa obniżka wynagrodzeń jest oczywiście tylko tymczasowa, potrwa do momentu uporania się z kryzysem związanym z koronawirusem i ma nie dotyczyć pracowników niższego szczebla.

Rzecznik NBA Mike Bass zapytany przez Wojnarowskiego o całą sprawę nie potwierdził oficjalnie doniesień dziennikarza, ale z jego wypowiedzi można wywnioskować, że ten krok został w pełni przemyślany:

Przyszło nam się zmierzyć z czymś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Tak samo jak inne firmy i organizacje musimy zdecydować się na krótkofalowe kroki, które pomogą nam przetrwać ekonomiczny zastój.

69

KOMENTARZE

    • To nie jest jakieś wielkie wow znowu, wiele korporacji się już na taki krok zdecydowało, niektóre największe linie lotnicze jako pierwsze i cięcia są głębsze. Dobre jest to, że zaczynają od menedżmentu wysokich szczebli.

      Lubię to: 7