Hornets zwolnili Michaela Kidda-Gilchrista

2

Po blisko ośmiu latach Michael Kidd-Gilchrist kończy swoją przygodę z Charlotte Hornets. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie buyoutu – jako pierwszy poinformował o tym niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN:

26-latek został wybrany przez Charlotte Bobcats z drugim numerem w Drafcie 2012. Przez kilka sezonów był podstawowym zawodnikiem drużyny z Charlotte, ale w sezonie 18/19 jego rola znacznie zmalała, a w bieżących rozgrywkach na parkiecie udało mu się zameldować jedynie w 12 spotkaniach.

Jeszcze przed trade deadline MKG był łączony z Dallas Mavericks i kiedy zawodnik opuści listę waivers, Mavs wydają się być głównym kandydatem do podpisania z nim umowy.

29

KOMENTARZE

  1. W czasach gdy drużyny na gwałt szukają solidnych 3&D, gracz który miał zostać gwiazdą, jest za słaby żeby sprawdzić się nawet w takiej roli.Problemy zdrowotne i okropny jumpshot praktycznie pogrzebały jego karierę.Powinien teraz wchodzić w swój prime i grać najlepszą koszykówkę życia a przyjdzie mu walczyć o utrzymanie w lidze i podpisywanie rocznych kontraktów jak Carter-Williams.

    Lubię to: 4