Timberwolves będą starać się o pozyskanie D’Angelo Russella

1

Być może okaże się, że dzisiejsza wymiana Jeffa Teague’a do Atlanty Hawks rozpocznie serię plotek dotyczących wzmocnień, których będą chcieli dokonać Minnesota Timberwolves. Z pierwszymi informacjami w tej sprawie spieszy do nas Shams Charania z The Athletic, który donosi, że ekipa Wilków intensyfikuje starania o pozyskanie D’Angelo Russella z Golden State Warriors:

Według ligowych źródeł Shamsa, Warriors nie mają zamiaru aktywnie handlować Russellem, ale mogą być otwarci na ewentualne rozmowy, jeżeli Wolves złożą interesującą propozycję.

Russell już w wakacje jako wolny agent miał Minnesotę na szczycie swojej listy klubów, do których chciał trafić, ale Warriors wypracowali wtedy wymianę sign-and-trade z Brooklyn Nets, aby nie tracić Kevina Duranta całkowicie za darmo.

W tym sezonie z powodu gnębiących go urazów rozgrywający Dubs rozegrał tylko 24 spotkania, ale średnio notuje w nich career-high 23,3 punktu i dokłada do tego sześć asyst. Jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu 22/23, a w tym sezonie zawodnik zarobi 26,5 miliona dolarów.

74

KOMENTARZE