Wake-Up: Fultz przerwał serię Lakers. Popisy młodzieży. Kyrie już narzeka na brak wsparcia

14

Po tym jak wtorek należał do rewelacyjnego Ja Moranta, minionej nocy błyszczeli kolejni młodzi zawodnicy. Triple-double Luki Doncica to już nic nadzwyczajnego, ale tym razem ustanowił swój nowy rekord asyst. Triple-double miał też 21-letni Markelle Fultz i kluczowe rzuty, którymi przerwał serię zwycięstw najlepszej drużyny Zachodu. Do tego Michael Porter Junior ponownie zaprezentował próbkę swoich strzeleckich możliwości, a najmłodszy gracz NBA rzucił 24 punkty.

Ale na ten największy młody talent musimy jeszcze chwilę poczekać. Zion Williamson jednak dzisiaj nie zadebiutuje. Za tydzień w środę ma już wreszcie pojawić się na parkiecie.

Orlando @ LA Lakers 119:118 (65-58) M.Fultz 21/11z/10a – Q.Cook 22

1) W Los Angeles obejrzeliśmy mecz runów, w którym goście uciekali, po czym gospodarze odrabiali straty, ale w czwartej kwarcie walka była już na styku. W crunch time mieliśmy wymianę kosz za kosza i clutch Markelle’a Fultza. W ostatniej minucie dwukrotnie dostawał się pod kosz, najpierw ogrywając JaVale’a McGee, a za chwilę LeBrona Jamesa i Orlando Magic przerwali serię 9 zwycięstw Los Angeles Lakers.

Fultz zaliczył 21 punktów, 10 zbiórek i 11 asyst.

Zanim Markelle przejął ostatnie akcje, Aaron Gordon popisał się efektownym wsadem i zdobył w sumie 21 punktów. Natomiast po 19 dołożyli Nikola Vucević i Wes Iwundu, dla którego to rekord kariery.

LeBron miał tylko 19 punktów z 19 rzutów i spudłował w ostatnich sekundach trójkę na remis, ale wyrównał też rekord kariery rozdając 19 asyst. Anthony Davis nie grał. Starter Kyle Kuzma uzbierał tylko 4 punkty. Z ławki Quinn Cook i Troy Daniels złożyli się na 8 trójek i 39 punktów.

2) David Griffin mówiąc wczoraj o planowanym debiucie Ziona, powiedział też, że nie będzie on na żadnym limicie minut.

3) Philadelphia 76ers zdominowali finisz pojedynku z Brooklyn Nets. Zamknęli rywali świetną defensywą, w ataku mogli liczyć na Tobiasa Harrisa i zapewnili sobie zwycięstwo kończąc mecz runem 13-2. Harris zdobył wtedy 9 ze swoich 34 punktów (14/20 z gry). Nets uzbierali tylko 16 z 23 rzutów w czwartej kwarcie. Dobrze zagrał też Ben Simmons zaliczając 20 punktów i 11 asyst.

Gościom nie pomogło 26 punktów i 8 asyst Spencera Dinwiddie’go. Bardzo słaby był Kyrie Irving. Zagrał w back-to-back, mimo że dopiero co wrócił po długiej nieobecności, ale został przytłoczony przez obronę Sixers, trafił tylko 6 z 21 rzutów i miał zdecydowanie najgorszy wskaźnik -29. I to naprawdę ZDECYDOWANIE najgorszy, bo nikt inny nie był bardziej na minus niż -10.

4) Po meczu Kyrie podzielił się swoimi kolejnymi złotymi myślami o oczywistej potrzebie dodania talentu, który będzie lepiej go uzupełniał…

… po swoim występie na -29.

“Lider” Kyrie wrócił.

5) Miami Heat grając w swojej twierdzy zatrzymali gorących w ostatnich dniach San Antonio Spurs i odzyskali drugie miejsce Wschodu. Decydującym momentem spotkania okazał się początek czwartej kwarty, kiedy goście spudłowali 11 z 12 rzutów i Heat objęli prowadzanie, którego już nie oddali.