Luka Doncić odpocznie od gry przez kilka tygodni

7

Luka Doncić doznał urazu kostki w przegranym spotkaniu przeciwko Miami Heat i choć badania przeprowadzone tuż po meczu nie wykazały większych uszkodzeń, to wygląda na to, że Mavericks będą musieli radzić sobie w najbliższym czasie bez swojego młodego lidera. Tim MacMahon z ESPN spieszy do nas z doniesieniami, według których Doncić odpocznie od gry nawet przez najbliższe kilka tygodni – drużyna z Teksasu będzie bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkich kontuzji gwiazdora:

Dla Mavs nieobecność Luki będzie prawdziwym wyzwaniem. W tym momencie z bilansem 17-8 zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, ale po piętach depczą im Houston Rockets i Denver Nuggets. Do końca roku drużyna prowadzona przez Ricka Carlisle’a zmierzy się między innymi z Bucks, Celtics, Sixers, Raptors i Lakers.

Doncić w swoim drugim sezonie na parkietach NBA udowadnia, ze jest prawdopodobnie najlepszym 20-latkiem w historii koszykówki. Prowadząc Mavericks do zwycięstw zalicza fantastyczne statystyki na poziomie 29,3 punktu, 9,6 zbiórki i 8,9 asysty na mecz i jest jak na razie jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia nagrody MVP.

61

KOMENTARZE