Miami Heat zawiesili Diona Waitersa na jeden mecz

1

Miami Heat rozpoczęli swój obóz treningowy od odsunięcia Jamesa Johnsona, który nie spełnił wymogów kondycyjnych i został odesłany do domu. Sezon regularny natomiast rozpoczynają bez Diona Waitersa. On został zawieszony na jeden mecz za “szkodliwe postępowanie”.

Pat Riley krótko trzyma swoich zawodników:

“W tym tygodniu miało miejsce wiele niedopuszczalnych incydentów, których kumulacją było jego nieprofesjonalne zachowanie na ławce ostatniej nocy. W konsekwencji musieliśmy go zawiesić.”

Na razie nie wiemy za co dokładnie został ukarany. W piątkowym meczu kończącym preseason Waiters grał tylko 10 minut i wdał się w dyskusję z trenerem Erikiem Spoelstrą.

Warto przy okazji dodać, że wcześniej pojawiały się sygnały, że Dion nie jest szczególnie zadowolony z tego, że został umieszczony w roli rezerwowego zamiast znaleźć się w pierwszej piątce Heat. Na starcie obozu zapewniał, że schudł przez wakacje i jest w życiowej formie.

Tak więc Waiters opuści środowy mecz otwarcia sezonu w Miami przeciwko Memphis Grizzlies. Kolejne spotkanie grają w sobotę w Milwaukee.

56

KOMENTARZE