Tacko Fall zostaje w Celtics na two-way kontrakcie

0

Najwyższy obecnie zawodnik w NBA, mierzący 229-centymetrów Tacko Fall szybko stał się ulubieńcem kibiców Boston Celtics, którzy na każdym meczu preseason skandują jego imię, chcąc zobaczyć go na boisku i głośno oklaskują każde jego zagranie. Ale nie jest on tylko ogromną maskotką, w klubie doceniono jego pracę podczas obozu treningowego i potencjał, dlatego Celtics zdecydowali się zatrzymać Senegalczyka u siebie.

Po tym jak nie został wybrany w tegorocznym drafcie, Fall początkowo podpisał z Celtics niegwarantowany kontrakt, tak zwany Exhibit 10, zawierający opcję zamiany na two-way umowę. I teraz właśnie drużyna skorzystała z tego, dając mu two-way kontrakt. To oznacza, że większość najbliższego sezonu Tacko spędzi szkoląc się w G-League i będąc największą atrakcją Maine Red Claws, ale również będzie mógł w sumie przez 45 dni być w NBA.

Dotychczas w trzech meczach preseason Fall rozegrał w sumie 21 minut, zdobył 9 punktów, zebrał 7 piłek i zaliczył 2 bloki.

Celtics mieli już wykorzystany limit dwóch two-way kontraktów, dlatego żeby zrobić miejsce dla Falla zamienili na normalną umowę innego debiutanta, Maxa Strusa.

Poprzedni artykułKajzerek: Indie czekają na swojego Yao
Następny artykułWake-Up: Preseason się rozkręcił. Rezonans kciuka Davisa w poniedziałek.