Wymiana: Anthony Davis w Los Angeles Lakers

61

Adrian Wojnarowski, Zach Lowe, Ramona Shelburne oraz Brian Windhorst z ESPN mieli nosa, kiedy cztery dni temu donosili o tym, że rozmowy w sprawie wymiany Anthony’ego Davisa nabrały tempa. Dziennikarze zgodnie przekonywali, że jeżeli wymiana ma faktycznie nastąpić, to stanie się to przed Draftem, który odbędzie się 21 czerwca. No i stało się, mamy Woj-Bombę.

Los Angeles Lakers pozyskali Anthony’ego Davisa z New Orleans Pelicans w zamian za Lonzo Balla, Brandona Ingrama, Josha Harta oraz trzy pierwszorundowe wybory w Drafcie – w tym tegoroczny wybór numer cztery – za Adrianem Wojnarowskim z ESPN:

Lakers dostali swoją drugą gwiazdę i nie powinno być problemem to, że Davis ma przed sobą tylko rok ważnego kontraktu. AD w ostatnich tygodniach komunikował innym drużynom za pośrednictwem swojego agenta, że długoterminowy kontrakt zamierza w 2020 roku podpisać z New York Knicks lub właśnie z Lakers.

LeBron jest zadowolony.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

AD on da way!! @antdavis23 🤣. Let’s get it bro! Just the beginning..👑 #LakeShow

Post udostępniony przez LeBron James (@kingjames)

Magic też…

Pelicans natomiast dostali pakiet niezwykle cennych picków, a także zawodników, którzy zdążyli już nabrać doświadczenia na parkietach NBA, a przed nimi być może najlepsze lata na najwyższym poziomie. Prezydent Pelicans David Griffin jak na razie zbiera za trade wysokie oceny – zgarnął wszystko to, czego najbardziej potrzebował i może jeszcze wykorzystać coś z tego do dalszego handlowania (podobno rozmawia z drużynami zainteresowanymi 4 numerem w drafcie).

Tak dokładnie wygląda ten pakiet picków:

Według najnowszych informacji, Pelicans prowadzili równoległe rozmowy z Boston Celtics, ale wymiana rozbiła się o Jaysona Tatuma, którego Danny Ainge nie chciał oddać do Nowego Orleanu:

 

159

KOMENTARZE

 1. Kawhi może pójść do Lakers,bo ma teraz wszystko w dupie.Nikt mu nie zarzuci szukania taniej biżuterii.
  Core-Kawhi,AD,Lebron.Miazga.Nie zapomnijcie że w takim układzie każdy z nich może sobie odpoczywać po 20 lub nawet więcej meczów w RS a i tak wygrywają ich 55-60.A jaką wartość ma mądre zarządzanie ilością meczy granych przez gwiazdy w RS widzieliśmy w tegorocznych PO.
  Przy takim układzie zawsze dokoptuje się kogoś kto wniesie realną prezencję w obronie.
  IMO,w tej chwili Kawhi w Lakers jest realniejszy niz kiedykolwiek.Powiem więcej-albo zostaje w Raptors albo idzie do Lakers.Nic innego.
  A jeszcze o jednym nie zapominajcie-jaki LBJ przyjdzie do gry w przyszłym sezonie.Wypoczęty i podleczony jak nigdy,i do tego moim zdaniem kurewsko zmotywowany.Dla Lakers jest tylko tu i teraz i taka gra idzie w LA.A że Davis łamliwy i szklany?Każdy może się połamać,widzieliśmy to przed chwilą.
  Lakers wygrali tą wymianę.

  Lubię to: 10