Sam Presti nie przewiduje zwolnienia Billy’ego Donovana z Thunder

3

Oklahoma City Thunder po raz kolejny w kiepskim stylu pożegnali się z playoffami i tym razem w pierwszej rundzie ulegli fenomenalnemu Damianowi Lillardowi i jego Portland Trail Blazers. Wiele osób upatruje przyczyny słabego występu Grzmotów w osobie Russella Westbrooka, jednak oczy innych zaczynają zwracać się ku trenerowi Billy’emu Donovanowi:

Wielu komentatorów po cichu wskazuje Donovana jako trenera, który w najbliższych miesiącach straci pracę, ale z drugiej strony może próbować tłumaczyć swoją drużynę kłopotami zdrowotnymi, które ciągnęły się przez cały sezon aż do playoffów. Tymczasem Generalny Menedżer Thunder Sam Presti w ostatniej rozmowie z dziennikarzami póki co uciął spekulacje dotyczące posady trenera i w kilku zdaniach potwierdził, że oczekuje powrotu Donovana na ławkę trenerską w kolejnym sezonie:

Nie przewiduję, aby cokolwiek się tutaj zmieniło. Znam naprawdę niewiele osób, które pracują ciężej od Billy’ego.

Donovan wprowadził Thunder do playoffów w każdym ze swoich czterech sezonów, legitymując się w fazie zasadniczej bilansem na poziomie 199-120. Od momentu odejścia z drużyny Kevina Duranta, Grzmotom nie udało się jednak ani razu przejść przez pierwszą rundę kluczowej fazy rozgrywek.

29

KOMENTARZE

 1. Mój ojciec, casualowy fan NBA (choć z sezonie ogląda więcej meczów ode mnie) przyszedł po tym ostatnim meczu i pyta “Dlaczego Oklahoma nie sprzeda tego Westbrooka?!”

  So…

  Presti znajdzie więcej strzelców, lepszy trener pomoże, ale to dalej nie rozwiąże problemu. LeBron się naumiał na tyle efektywnie rzucać, żeby nie być problemem. Ale to LeBron. Jason Kidd wygrał tak jednak mistrzostwo na koniec kariery. Wcześniejszy mistrz triple double z pozycji PG.

  So…

  Giannis, widzisz to? Czy dalej ci Baynes z Horfordem zasłaniają…

  Lubię to: 18
 2. Miałem świetną opinię o Samie Prestim, ale powoli zmienia się to najgorsze. A jak słyszę takie rzeczy, że Donovan ma nadal trenować drużynę NBA zapala mi się czerwono lampka “oho, debil”.

  Lubię to: 10