Wake-Up: Harden spudłował 15 rzutów z rzędu, ale Rockets i tak wygrali na 3-0. Nuggets doprowadzili do remisu

13

Co za druzgocząca porażka dla Utah Jazz. Serca kibiców w Salt Lake City zostały złamane w ten świąteczny poranek. Bolesną porażkę na samym finiszu zanotowali też Brooklyn Nets.

Houston Rockets i Milwaukee Bucks prowadzą już 3-0. O krok od awansu są również Philadelphia 76sers, a Denver Nuggets doprowadzili do remisu w serii.

To była noc drużyn grających na wyjeździe.

Philadelphia @ Brooklyn 112:108 (2-1)
Denver @ San Antonio 117:103 (2-2)
Milwaukee @ Detroit 119:103 (3-0)
Houston @ Utah 104:101 (3-0)

1) Donovan Mitchell zdobył 13 z pierwszych 23 punktów gospodarzy. Rudy Gobert zablokował aż 4 rzuty rywali w pierwszej kwarcie (1 blok w dwóch meczach w Houston), podczas gdy James Harden szybko złapał dwa faule i nie miał punktów z gry. To był bardzo obiecujący początek dla Jazz. Odpowiedzieli po wcześniejszych fatalnych występach i wreszcie podjęli walkę, choć po pierwszej kwarcie mieli tylko 2 punkty więcej. Natomiast po pierwszej połowie był remis, mimo że Harden spudłował wszystkie swoje 10 rzutów z gry i potem do samego końca trwała niezwykle wyrównana rywalizacja.

Harden przestrzelił 15 rzutów zanim w czwartej kwarcie wreszcie przełamał swoją niemoc wkładając piłkę z góry. Zaraz po tym trafił po raz pierwszy za trzy, a później miał jeszcze bardzo ważną trójkę na 70 sekund przed końcem, odpowiadając na celny rzut zza łuku Mitchella.

Bohaterem na finiszu został PJ Tucker, który miał WIELKĄ zbiórkę po niecelnym rzucie Hardena i na 10.6 sekundy przed końcem poszedł na linię.

Powiększył prowadzenie pierwszym wolnym. Drugi spudłował, co dawało Jazz szansę doprowadzenia do remisu rzutem z dystansu i Mitchell miał wyjątkowo dużo miejsca… Znalazł się bardzo wide open (Gobert zatrzymał Riversa), lepszej sytuacji nie mógł sobie wymarzyć, ale nie uratował Jazz.

Znowu piłkę zebrał Tucker i było po wszystkim. 3-0.

15 niecelnych rzutów nowy rekord playoffów na otwarcie meczu, ale Rockets wygrali, więc szybko będzie można o tym zapomnieć. Harden skończył 3/20 z gry, miał 22 punkty (14 w czwartej kwarcie), 10 asyst i 6 przechwytów. Chris Paul dołożył 18 punktów, a double-double zanotowali Tucker (12-10) Clint Capela (11-14).

Mitchell w pierwszej połowie zdobył 21 punktów, ale po przerwie uzbierał tylko 13 z 14 rzutów. Ostatecznie miał 34 punkty przy 9/27 z gry, a także 6 zbiórek i 5 asyst. Gobert zaliczył 10 punktów, 8 zbiórek i 7 bloków. Jae Crowder wyszedł w piątce zamiast Derricka Favorsa.