Teague, Rose i Covington kończą zmagania w tym sezonie

0

Minnesota Timberwolves poinformowali w oficjalnym komunikacie, że Robert Covington, Derrick Rose i Jeff Teague nie pojawią się już w tym sezonie na parkiecie:

Cała trójka zawodników zmaga się z większymi lub mniejszymi urazami. Covington, który do Minnesoty przeniósł się w ramach listopadowej wymiany Jimmy’ego Butlera, swój ostatni mecz dla Wolves rozegrał 31 grudnia – od tej pory zawodnik zmaga się z kontuzją kolana. Rose od kilkunastu spotkań narzeka na kontuzję łokcia, a najnowsze badania wykazały, że w związku z niewielkim złamaniem kości może być potrzebna interwencja chirurgiczna. Teague’owi dokucza tymczasem stopa, zawodnik poddał się już odpowiedniemu zabiegowi – do gry mógłby być zdolny najwcześniej za kilka tygodni.

Derrick Rose w wakacje zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem, co może oznaczać, że zdążył rozegrać już ostatni mecz w barwach Timberwolves. Teague na swój ostatni sezon w ramach obecnego kontraktu ma opcję zawodnika o wartości 19 milionów dolarów, natomiast Covington wolnym agentem zostanie dopiero w 2022 roku.

34