Wake-Up: Hawks przerwali serię Jazz. Nuggets wygrali po raz piąty z rzędu

1

Utah Jazz zakończyli serię pięciu zwycięstw co oznacza, że w tym momencie cztery drużyny znajdujące się w dolnej części ósemki Zachodu – Jazz, Oklahoma City Thunder, San Antonio Spurs i LA Clippers – mają identyczny bilans 42-30. W sytuacji tego czterostronnego remisu Thunder przesunęli się z ósmego na piąte miejsce.

Za nimi sześć meczów bardzo spokojnej nocy w NBA, oddającej pole turniejowi NCAA.

Minnesota @ Charlotte 106:113 (Towns 21 – Walker 31)
Denver @ Washington 113:108 (Jokić 15 – Beal 25)
Utah @ Atlanta 114:117 (Mitchell 34 – Young 23)
Detroit @ Phoenix 118:98 (Ellington 23 – Booker 26)
Dallas @ Sacramento 100:116 (Jackson 19 – Hield 29)
Indiana @ Golden State 89:112 (Evans 20 – Cousins 19)

1) Dzień po spacerku w Nowym Jorku, Jazz przyjechali do Atlanty i w trzeciej kwarcie mogło się wydawać, że przejmują mecz (37-21), ale nie utrzymali tego w końcówce i przegrali. Kluczowe punkty należały do Trae Younga, który na 1:47 przed końcem akcją and-1 dał gospodarzom prowadzenie.

Na samym finiszu Jazz mieli jeszcze 6 sekund, żeby uratować się i doprowadzić do dogrywki celną trójką. Zagrali na Kyle’a Korvera, który wyszedł zza zasłony i został sfaulowany przez Vince’a Cartera przy rzucie na dystansie, ale stopy miał na linii, dlatego dostał tylko dwa wolne. Do tego pierwszego nie trafił. Drugi specjalnie spudłował, Donovanowi Mitchellowi udało się zebrać piłkę i jeszcze rzucał z rogu na remis.