Pelicans nie rozważają wymiany Anthony’ego Davisa

1

Już w ubiegłym tygodniu pojawiały się doniesienia Adriana Wojnarowskiego z ESPN o narastającym zainteresowaniu Los Angeles Lakers osobą Anthony’ego Davisa. Już to wyzwoliło lawinę komentarzy i spekulacji na temat przyszłości centra w New Orleans Pelicans, a na dodatek wczoraj LeBron James w wypowiedzi dla Dave’a McMenamina z ESPN stwierdził, że byłoby “wspaniale” gdyby Jeziorowcom udało się sprowadzić do siebie AD, co tylko podsyciło emocje:

Davis może zostać wolnym agentem już w 2020 roku, jeżeli zrezygnuje ze swojej opcji gracza na sezon 20-21. Jak na razie nie ma doniesień o tym ku jakiej możliwości skłania się bardziej, dlatego najpewniej wszystko rozstrzygnie się z czasem – Davis będzie zapewne uzależniał swoją decyzję od wyników drużyny.

Davisem zainteresowani są zarówno Lakers jak i Boston Celtics, którzy już od dawna ostrzą sobie na niego zęby. Póki co wszelki zapał innych drużyn stara się ostudzić Brian Windhorst, który raportuje, że Pelicans nie zamierzają handlować swoim gwiazdorem. Wiadomo, że wszystko zależy od motywacji Davisa i jego chęci do kontynuowania kariery w Nowym Orleanie, ale z doniesień Wndhorsta wynika, że Pelicans nie będą próbowali przehandlować Davisa aż do momentu, w którym nie będzie już żadnej innej opcji – na razie skupiają się na wzmocnieniu drużyny wokół swojego najlepszego zawodnika.

47

KOMENTARZE