Nowa wymiana, Ariza jednak trafia do Wizards

2

Jedna z dziwniejszych wymian ostatnich czasów oficjalnie została zatwierdzona – Trevor Ariza ostatecznie trafił jednak do Washington Wizards. Rano wymiana była już praktycznie dogadana, ale w trójstronnym dealu doszło do kuriozalnego błędu, który ostatecznie spowodował anulowanie całej operacji. Tym razem Phoenix Suns i Washington Wizards poradzili sobie bez Memphis Grizzlies i ich dwóch graczy nazwiskiem Brooks.

W nowo skonstruowanej wymianie Suns oddają Arizę do Wizards, natomiast w przeciwną stronę przeniosą się Kelly Oubre Jr. i Austin Rivers – informacje potwierdzają zarówno Adrian Wojnarowski z ESPN jak i Shams Charania z The Athletic:

Można powiedzieć, że Ariza wraca na stare śmieci, ponieważ w trakcie swojej kariery zdążył rozegrać w Waszyngtonie dwa pełne sezony.

33-latek przeniósł się do Phoenix w wakacje w ramach swojej wolnej agentury – jednoroczny kontrakt zagwarantował mu 15 milionów dolarów za sezon. W 26 meczach w barwach Suns notował średnie na poziomie 9,9 punktu, 5,6 zbiórki, 3,3 asysty i 1,5 przechwytu na mecz.

79

KOMENTARZE

  1. Co Ci Wizards robia. Jesli Ariza nie bedzie czescia grubszej wymiany za 2 miesiace to ja tego nie rozumiem. Jako GM szukalbym pickow za Oubre a nie kilkumiesiecznego wynajmu zawodnika. Z pickami mogliby handlowac dalej. Powinni ewaluowac Walla pod katem wymany.

    Lubię to: 12