Wymiana Arizy do Wizards anulowana w kuriozalnych okolicznościach

4

Ledwo zaczął się 15 grudzień, a Trevor Ariza już niemalże zmienił klub. Niemalże to w tym przypadku słowo klucz, ponieważ jak się okazuje trójstronna wymiana Phoenix Suns – Washington Wizards – Memphis Grizzlies została anulowana i jak na razie 33-letni weteran nadal pozostaje graczem Słońc. Ale po kolei:

Ariza miał przenieść się do Washington Wizards, gdzie występował latach 12-14, Kelly Oubre Jr. miał trafić do Grizzlies, natomiast Austin Rivers wraz z dwoma graczami drugiego planu do Suns. Według Adriana Wojnarowskiego praktycznie wszystko było już dopięte, ale już na samym końcu uzgadniania wymiany okazało się, że Suns i Grizzlies nie handlowali tym samym graczem. Jak to możliwe? Otóż jak wyjaśnia Zach Lowe, Suns byli przekonani, że w tradzie pozyskują z Memphis Dillona Brooksa, natomiast Grizzlies handlowali nie Dillonem, a MarShonem Brooksem – zbieżność nazwisk przypadkowa, ale wystarczyła do omyłki. Kiedy sprawa wyszła na jaw, Grizzlies jasno zakomunikowali, że Dillon Brooks nie jest do wyjęcia z ich drużyny(podobno nie był w żadnym momencie, dlatego nie wiadomo, dlaczego Suns myśleli właśnie o nim) i dogadana wymiana musiała zostać anulowana:

Na reakcję Internetu nie trzeba było długo czekać:

Jeżeli chodzi o przenosiny Arizy do Los Angeles Lakers, to wydaje się, że przynajmniej w tym momencie nic się nie urodzi. Według doniesień Davida Aldridge’a z The Athletic, właściciel Suns Robert Sarver nie zamierza zgodzić się na transfer Arizy do Lakers i pozostaje w tej sprawie nieugięty – właśnie dlatego Słońca rozpoczęły rozmowy z innymi drużynami:

87

KOMENTARZE