Fantasy 6G: Drafty w Okręgówkach i System Rozgrywek

20

Pięć lig okręgowych, jedna Pierwsza liga, jedna Superliga. 140 graczy plus listy rezerwowe. Od czwartku do poniedziałku wybraliśmy w naszych wężowych draftach 1820 graczy… a to dopiero początek. Teraz będziemy ich zwalniać, zatrudniać, wymieniać się nimi. Wyklinać ich i stawiać im pomniki. Przeżywać ilość przechwytów w jakimś meczu b2b gdzieś w Detroit i płakać nad spudłowanymi trójkami w Atlancie. Słowem – grając w fantasy będziemy doświadczać NBA bardziej. Dla zwykłego fana, nie ma bardziej wiążącej z ligą rozrywki, jeśli nie próbowałeś wcześniej, zaraz się przekonasz. Tylko uważaj! To uzależnia. Wielu naszych zeszłorocznych początkujących teraz rozpełzło się po czeluściach internetu szukając dodatkowych lig. Ja sam, stary doświadczony koń, wyznający od lat zasadę: „maksymalnie 5 lig”, po odkryciu draftów aukcyjnych na nowo, bo na najwyższym poziomie gry, tak się wciągnąłem, że jeszcze w poniedziałek szukałem sobie dodatkowej, ósmej ligi. Cóż, w końcu draft to największe emocje w fantasy i fundament naszych drużyn. Nie martw się / nie świętuj jednak, rzadko kto wygrywa lub przegrywa ligę już w drafcie. Jeśli już, można ją przegrać, ale nawet po drafcie automatycznym, jesteś w stanie wyciągnąć drużynę do góry i walczyć o wygraną/awans dzięki mądrym wymianom i aktywności na rynku FA.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Mo-do-LeBrona, wersja Lakers 2018 ($#X#?!)
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (684): Proszę bardzo, kormoran

20 KOMENTARZE

   • Jeden podstawowy: całość przy 20 ludziach w lidze trwa około 4 godziny zamiast 1,5 na draft.

    Drugi, istotny dla początkujących: w aukcji ponieważ masz dużo większą kontrolę nie ma problemu ze stworzeniem drużyny absolutnie bezużytecznej. W drafcie przynajmniej zawsze jakichś przyzwoitych grajków będziesz miał więc da się potem ratować handlem.

    Lubię to: 3
    • 1 – naprawdę Wam się udało w 1,5 h wybrać tych 260 graczy? Wychodzi 20 sekund na wybór, raczej wyjątek. U nas wybieraliśmy 2,5 h. Poza tym – długość draftu w aukcji jest o wiele bardziej zależna od Ciebie jako menadżera, możesz bez problemu zaplanować draft tak, żeby po godzinie mieć już 13 graczy i to dobrych. Wtedy skończysz szybciej, niż na aukcji, czyli już Ci z tego minusa zrobiłem plus, nie ma za co. Dodatkowo dla jednych długość draftu to minus, dla drugich plus :)

     2 – no i dlatego będzie to tylko wprowadzone na wyższych poziomach, na których będą już gracze z 1 lub więcej sezonami doświadczenia.

     3 – argument nie do zbicia, to oczywiście równe szanse przy aukcji.

     Lubię to: 0
     • Ale ja się z Tobą zgadzam :) Cieszę się, że w kolejnym sezonie będę miał aukcję. Ale też zgadzam się z kierownictwem, żeby początkujący grali draft.

      Chciałeś minusy aukcji to je wymieniłem, pytanie kiedy plusy mają większe znaczenie.

      Lubię to: 2
 1. Szacunek za piękny opis wszystkich drużyn.
  Mam nadzieję, że zdanie o mnie: „(bardzo równy team w każdej z 9 kategorii, bez wyraźnych słabych i mocnych stron)” nie świadczy o tym, że jak ktoś jest dobry we wszystkim to tak naprawdę nie jest zbyt dobry w niczym.
  Powalczymy o awans :)

  Lubię to: 5
 2. Dzięki za fajnie podsumowanie. Ciekawe, czy mi bokiem nie wyjdzie branie ludzi troszkę niżej rozstawionych – Honey Nut.
  Dodatkowo mam pytanie, czemu system roto zamiast h2h, który jest dużo ciekawszy?

  Lubię to: 2
  • Grając ze znajomymi h2h, bo masz co tydzień emocje zwłaszcza w sb i nd :) Ileż to razy wygrywałem z kumplem na 3 miejscu po przecinku w FG% 5:4 :) Jeśli chodzi i planowanie, żonglowanie składem, wymiany i free agentów to jednak roto dla mnie.

   Lubię to: 4
 3. Wooden, tak jak myślałem przy tej ilości zespołów ciężko jest ocenić celnie konkretny team, na szczęście dla mnie po tygodniu już jestem w stanie powiedzieć że co do mojego się pomyliłeś w ocenie, oby bez kontuzji i za rok 1 liga, 1 liga. Nie trolluje ?

  Lubię to: 0
 4. Dopiero teraz przeczytałem analizę i cóż, w mojej lidze (Huby) na razie bez niespodzianek. Mam obawę, że FC Wrocław po prostu odskoczy rywalom. Poza tym, jak Wooden przewidział, ja też na razie trzymam się czołówki. I tak jak było napisane, agresywny punt FG% i strat był zakładany, niestety team nie jest zbyt równy i o ile na razie w zbiórkach się trzymam, o tyle w blokach jest po prostu słabo, Gasol zawodzi i bez bloku na koncie. Drugi z istotnych środkowych, Carter Jr nie prezentuje aktualnie niestety nic, blokować, coś tam jeszcze blokuje, ale zbiórki zatrważająco złe. Cóż, takie ryzyko brania rookasa. Obwód szaleje – THJ i Trae to ważne wsparcie dla Hardena. Czekamy na powrót Winslowa, JJ-a i Delona. Celem jest aukcja za rok :)

  Lubię to: 0