Justise Winslow podpisze przedłużenie kontraktu z Miami Heat

2

Pat Riley cały czas nie jest w stanie dogadać się z Tomem Thibodeu w sprawie wymiany, ale jak donosi Adrian Wojnarowski, udało mu się wczoraj załatwić inna sprawę. Miami Heat uzgodnili warunki przedłużenia kontraktu z Justise’m Winslowem. Podpiszą z nimi trzyletnią umowę za $39 milionów.

Shams Charania dodaje, że ostatnio rok to opcja drużyny.

22-letni Winslow nadal nie spełnił wielkich oczekiwań jakie wiązano z nim, gdy został wybrany z 10 numerem w drafcie 2015, ale tą umową Heat potwierdzają, że nadal wierzą w jego potencjał. Widzą w nim kluczowy element swojej przyszłości.

W poprzednich rozgrywkach Winslow wystąpił w 68 meczów, wracając do zdrowia po straconym wcześniejszym sezonie z powodu kontuzji barku. Zaliczał średnio 7.8 punktów, 5.4 zbiórek i 2.2 asyst, w większości pełniąc rolę rezerwowego.

Przedłużenie Winslowa oznacza, że niemal na pewno nie zostanie on włączony w ewentualny transfer Jimmy’ego Butlera, ponieważ byłoby to teraz niezwykle skomplikowane ze względów finansowych.

Winslow jest trzecim graczem z draftu 2015, który podpisał już nową umowę. Wcześniej zrobili to Devin Booker i Karl-Anthony Towns. Drużyny mają czas do 15 października na załatwienie przedłużeń. Zawodnicy, który ich nie otrzymają, w przyszłe wakacje staną się zastrzeżonymi wolnymi agentami.

Poprzedni artykułTerry Rozier nie podpisze przedłużenia z Celtics
Następny artykułWake-Up: Koniec preseason. Triple-double Giannisa. Kontuzje Spurs

2 KOMENTARZE

    • Za duzo.

      W NBA jest dziwna moda na dawanie olbrzymich hajsow swietnym obroncom, ktorzy nie potrafia prosto rzucic do dziury: MKG, Roberson, Smart, Winslow. Ale spoko – wczesniej byla bonanza z 20mln kontraktami dla Byombow, Howardow i innych Mozgovow. Polecialo kilka zwolnien GMow i ludzie troszke otrzezwieli

      Lubię to: 1