Brandon Knight przeszedł kolejną operację kolana

3

Wygląda na to, że Houston Rockets szybko nie skorzystają z usług pozyskanego niespełna miesiąc temu Brandona Knighta. Shams Charania z The Athletic poinformował, że Knight przeszedł niedawno operację “wyczyszczenia” lewego kolana i w związku z tym wypada z gry na nieokreślony czas.

Przypomnijmy, że Knight stracił cały poprzedni sezon po zerwaniu ACL w lewym kolanie. Natomiast już po wymianie z Rockets dowiedzieliśmy się, że w czasie obecnych wakacji przeszedł kolejny zabieg na tym kolanie, przez co nie będzie gotowy na start obozu treningowego. Miał jednak zdążyć się wyleczyć do początku sezonu, ale zamiast tego teraz ponownie trafił na stół operacyjny, co nie wróży dobrze na przyszłość.

Dla Rockets jego nieobecność nie jest to poważnym problemem, oznacza jednak ograniczenie głębi wśród guardów i zmniejsza nadzieje, że Knight będzie w stanie w tym sezonie odegrać istotną rolę w drużynie.

Lepiej natomiast wygląda decyzja Phoenix Suns o przehandlowaniu Knighta. Chyba zdawali sobie sprawę z tego, że jego kolano dalej będzie sprawiało kłopoty, dlatego i tak nie będzie ich starterem na jedynce, więc pod tym względem jednak nic nie stracili.

54

KOMENTARZE