Dniówka: Nuggets szykują maxa dla Jokica. Pacers zrezygnowali ze Stephensona

1
fot. Hector Acevedo / Newspix.pl
fot. Hector Acevedo / Newspix.pl

Wszystko wskazuje na to, że Nikola Jokić będzie jednym z pierwszych zawodników, którzy tuż po otwarciu wolnej agentury zainkasują grubą wypłatę. Denver Nuggets zgodnie z oczekiwaniami zrezygnowali z opcji w ostatnim roku jego debiutanckiego kontraktu, co sprawia, że pierwszego lipca stanie się on zastrzeżonym wolnym agentem. Ale jego wejście na rynek to będzie tylko formalność po to, żeby sfinalizować podpisanie 5-letniego, maksymalnego przedłużenia za około $147 milionów.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, że przy tym wielkim sukcesie jakim jest znalezienie gwiazdora w drugiej rundzie draftu, jest to też kłopot pod względem finansowym, ponieważ wcześniej trzeba mu zapłacić niż zawodnikom z pierwszej rundy, którzy podlegają pod rookie scale. Gracze zaczynający swoje występy w NBA w tym samym sezonie co Jokić, jak Karl-Anthony Towns czy Kristaps Porzingis również będą rozmawiali teraz o maksymalnych przedłużeniach, ale nawet jeśli podpiszą nowe umowy, wejdą one w życie dopiero za rok, a w kolejnym sezonie będą jeszcze na niskich, debiutanckich zarobkach.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Harden z MVP. Simmons pokonał Mitchella. Tytuł najlepszego trenera dla zwolnionego trenera Raptors
Następny artykułWymiana: Marcin Gortat w Clippers

1 KOMENTARZ