Dniówka: Szaleństwo ostatniego dnia sezonu

13
fot. AP Photo
fot. AP Photo

W końcu dotarliśmy do tego momentu – ostatni dzień sezonu zasadniczego 2017/18.

Ostatni dzień długiego sezonu NBA, który jak zwykle momentami za bardzo się dłużył, ale też jak zawsze zapewnił nam mnóstwo świetnej rozgrywki. Bo też jak zwykle NBA nas zaskoczyła i nie był to sezon dominacji Golden State Warriors, jak można było się obawiać, a również Cleveland Cavaliers mieli swoje problemy. Był to przede wszystkim rok Jamesa Hardena idącego wreszcie po MVP i Houston Rockets mających realną szansę zatrzymać obrońców tytułu. Dlatego też te nadchodzące playoffy zapowiadają się tak interesująco. Ale kto zagra ze sobą w pierwszej rundzie? Tego nadal nie wiemy, bo ten sezon to także niesamowicie wyrównana walka w obu konferencjach, która rozstrzygnie się dopiero w tych ostatnich meczach. I też już dzisiaj dostajemy pierwszy mecz, który trzeba określić jako playoffowy, ponieważ dla obu zespołów jest jak Game 7. Wygrany awansuje, przegrany rozpoczyna wakacje.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (606): Powrót Żywych Trupów
Następny artykułWake-Up: Koniec sezonu. Wolves w playoffach! Blazers i Sixers na trójce. Westbrook z średnią triple-double

13 KOMENTARZE

   • Tak, ale podobno tak czy siak gdy grają ze Spurs nie mają HCA przy równym bilansie mimo, że mają 4 miejsce a Spurs 5 (sic!). Za blazersedge.com:

    „A Caveat About Home-Court Advantage

    If the Blazers lose and the Thunder win, there will be a 3-way tie for seeds 4-6 with 48 wins. The Blazers will win the tie and the 4-seed, with the Thunder finishing as the 6-seed (true if third team is Pelicans OR Spurs). However, even if the Blazers are the 4-seed, if they play the Spurs in round one San Antonio will have home-court advantage by virtue of their regular season series victory over the Blazers. This makes the outcome of the Thunder game functionally irrelevant if the Blazers lose to the Jazz.”

    Lubię to: 5