Flesz: O co tak naprawdę toczy się gra w sezonie 2017/18 (2)

25
fot. Internet
fot. Internet

1) Michael Jordan vs LeBron James 6:3

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Buzzer-beater Greena, Grizzlies tankują chamsko, Warriors-Thunder w I rundzie?
Następny artykułWake-Up: Celtics mogą jeszcze wygrać nr 1 na Wschodzie. Hassan chce odejść z Miami?

25 KOMENTARZE

 1. A z innej strony: kiedy ostatnio mieliśmy mistrza, którego nie zapowiedział sezon regularny? Dallas w 2011? Nie oglądałem wtedy RS, tylko play-offy, więc chętnie poznam Waszą opinię. Dzięki

  Lubię to: 5
 2. Długowieczność może też w pewnym momencie przyszłości zacząć być problemem, bo ktoś może spytać: jak to, gość był 18 lat w swoim prime, 18 lat najlepszym koszykarzem NBA i wygrał 3/4 tytuły? I może nie przyjmować wyliczanki kolejnych usprawiedliwień i zbiegów okoliczności, bo po prostu za dużo tych luk do wypełnienia.

  Lubię to: 19
 3. Argument o wzięciu wolnego przez Jordana w czasach Houston i odpadaniu wcześniej z PO można podważyć tym, że nie nie uciekał (przenosił talentów) kiedy długo nie mógł przebić się na wschodzie. Nie tworzył z innymi nie do końca spełnoonymi gwiazdami bandy żeby nakopać Tłokom.

  Troll mode off.

  Lubię to: 18
   • Bo to dobry kumpel był.

    – Ej nie łam się. Mam już 3 pierścienie, teraz Twoja kolej a ja sobie pomacham kijem.
    – Ok – wymamrotał wyraźnie 'zmęczony’ Chuck i opróżnił kolejną szklaneczkę.
    – Tylko pamiętaj, że lepiej wygrać w 6ściu niż przegrać w 7miu – rzucił przez ramię MJ idąc po następną flaszkę.

    Odpowiedziało mu chrapanie.

    Lubię to: 37
 4. W sezonach 96-98 Bulls mieli bilans z Jazz… 1-3. I nie mówimy o kilku sezonach przed tym jak mieliby się spotkać. Mówimy dokładnie o sezonach w których na końcu spotykali się w finałach i wiemy jak to się kończyło.

  W sezonie 92/93 Bulls mieli bilans 1-3 z Knicks, żeby potem ograć ich w playoffach, także ten argument ma wiele luk. Zresztą miałby większą siłę, gdyby Jordan uciekał przed konfrontacją z Rockets, a przecież bilans 1-5 dotyczy sezonów w których grał, więc nic nie stało na przeszkodzie, żeby spotkali sie w finałach (to znaczy na przeszkodzie stała indolencja Rockets, bo byli za słabi). Nie mówimy o drużynie która co roku powinna się kwalifikować do finału, ale któraś z ekip Zachodu eliminowala ich na ostatniej prostej i „ratowała” Bulls. Mówimy o drużynie, która w 90/91 odpadła w 1 rundzie przez sweep, w 91/92 w ogóle nie zakwalifikowała się do playoffów, a w 92/93 odpadła w półfinale, wcale nie z drużyną późniejszego finalisty. Taki Bulls mieli bilans akurat z nimi, 2 mecze w sezonie. Fakt, że Jordan ich cenił i do dziś chodzą „raporty”, że obawialł się konfrontacji z Olajuwonem, ale to po prostu fajna historia do opowiadania po latach, celem różnych dywagacji, nic więcej.

  Kolejna luka to rzekoma dominacja Olajuwona w meczach z Bulls.Houston wygrywali te mecze i bilans 1-5 jest prawdziwy, ale istnieje przekonanie, że to z powodu totalnej dominacji Olajuwona, obowiązuje nawet mit że Bulls nie mieli odpowiedzi na dominujacego centra i tylko dlatego wygrywali mistrzostwa(tak jakby nie spotykali się co sezon naprzeciw Ewinga czy potem Shaqa). Spójrzmy jak wyglądały cyferki Olajuwona w tych 6 meczach:
  – 13 punktów na skuteczności 29%
  – 20 przy 75 FG%
  – 24 przy 57%
  – 17 przy 38%
  – 18 przy 37%
  – 28 przy 63%

  Średnio 3,2 straty na mecz.

  Lubię to: 48
 5. Moze nie wiecie dlczego MJ opuscil lige w 93 to wam powiem. zamordowno jego ojca latem 1993 a MJ chcial aby jego ojciec widzial jego ostatni mecz. wiec tutaj jakies teksty o uciekaniu sa slabe.

  Lubię to: 12