Wake-Up: Blazers pokonali Wolves. Sixers wygrali u LeBrona

14

Cztery mecze rozegrano minionej nocy. Ben Simmons i Joel Embiid po raz pierwszy pokonali LeBrona Jamesa. Los Angeles Lakers zrobili sobie spacerek w Miami. Sacramento Kings wygrali po dogrywce pojedynek na dnie tabeli. A najciekawiej było w Portland, gdzie Blazers zrobili comeback i wygrali ważny pojedynek z Minnesotą Timberwolves.

LA Lakers @ Miami 131:113 (Thomas 29 – Wade 25)
Philadelphia @ Cleveland 108:97 (Redick 22 – James 30)
Brooklyn @ Sacramento 111:116 OT (Carroll 22 – Bogdanović 23)
Minnesota @ Portland 99:108 (Towns 34 – Lillard 35)

* Damian Lillard i CJ McCollum rozpoczęli pojedynek z Wolves od 1/12 z gry w pierwszej kwarcie, w pierwszej połowie byli bez celnej trójki, ale w czwartej trafili kluczowe rzuty, prowadząc Blazers do zwycięstwa. Gospodarze odrobili dwucyfrową stratę z trzeciej kwarty, a w połowie czwartej uciekli rywalom zaliczając run 11-0, podczas którego Al-Farouq Aminut, McCollum i Lillard trafiali kolejne trójki, co dało Blazers 9 punktów przewagi na trzy minuty przed końcem. Potem jeszcze na 1:38 Lillard dołożył dagger-trójkę.

Lillard zdobył 35 punktów, z czego 13 w czwartej kwarcie. McCollum miał wtedy 8 ze swoich 19. Po przerwie trafili razem 7/11 za trzy. Cała drużyna w czwartej kwarcie była 6/12 zza łuku, w pierwszej połowie 0/13.

Wolves przez cały mecz nie wstrzelili się na dystansie, kończąc z 4/20. Karl-Anthony Towns dominował w pierwszej połowie, ale w czwartej kwarcie zanotował tylko 1/5 z gry. Ostatecznie zdobył 34 punkty i zebrał 17 piłek. Andrew Wiggins miał 21 punktów.

Dla Blazers to piąte zwycięstwo z rzędu i mają już taki sam bilans jak Spurs.

* Sixers nie tylko zrewanżowali się Cavaliers za dwie wcześniejsze przegrane z tego sezonu, ale też przerwali serię 11 kolejnych porażek przeciwko drużynie LeBrona Jamesa. Przez większość meczu utrzymywali się na prowadzeniu. Na początku czwartej kwarty było to +13, ale gospodarze jeszcze zrobili comeback i przybliżyli się na jeden punkt na niespełna dwie i pół minuty przed końcem. W odpowiedzi Dario Sarić miał trójkę z rogu, zaraz potem Joel Embiid trafił fade away’a i było po wszystkim.

JJ Redick był najlepszym strzelcem gości z 22 punktami (4/7 za trzy). Embiid zanotował 17 punktów, 14 zbiórek i 6 asyst, podczas gdy Ben Simmons miał linijkę 18-9-8.

LeBron zaliczył 30 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst.

Przed meczem James zaprzeczył, że podczas przerwy na ASW odwiedził Philly.

Cavs grali bez JR Smitha, który został ukarany przez drużynę zawieszeniem na jeden mecz. Nie wiadomo co zrobił, Tyronn Lue powiedział tylko, że coś wydarzyło się po porannym treningu. W pierwszej piątce wyszedł Rodney Hood. Miał 11 punktów z 14 rzutów i najgorszy wskaźnik -20.

Jordan Clarkson został wyrzucony z boiska tuż przed końcem, bo nie spodobało mu się, że Dario Sarić zamiast poczekać, zrobił jeszcze wsad na finiszu.

* Lakers świetnie rozpoczęli mecz w Miami i po kilku minutach prowadzili 20-7. Heat szybko ich dogonili, ale w drugiej kwarcie Lakers znowu uciekli, robili co chcieli w ataku i skończyło się blowoutem. To ich czwarta wygrana z rzędu, a dopiero pierwsza w Miami od lutego 2008 roku. Goście trafili 59% rzutów z gry, mieli 16 trójek i 131 punktów, co jest największą stratą Heat w tym sezonie.

Isaiah Thomas rozegrał bardzo dobre spotkanie. Zdobył najwięcej w sezonie 29 punktów, trafił 6/11 za trzy i dołożył do tego 6 asyst. Julius Randle szalał w pierwszej połowie, w której zanotował 21 ze swoich 25 punktów. Brandon Ingram miał 19 punktów, ale doznał urazu biodra, natomiast Lonzo Ball zaliczył 6 przechwytów.

Dla Heat 25 punktów zdobył były kolega IT z Cleveland.

* Na 10 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, De’Aaron Fox został zablokowany przez Jarretta Allena, kiedy próbował wyprowadzić Kings na prowadzenie, ale trafił floatera równo z końcową syreną, doprowadzając dogrywki. W doliczonym czasie gry Fox razem z Bogdanem Bogdanovicem poprowadzili gospodarzy i Kings przerwali serię pięciu porażek.  Bogdanović był najlepszym strzelcem z 23 punktami, Fox miał 21.

Po raz kolejny po meczu w Sacramento jest problem ze statystykami, które nadal są niepełne.

Poprzedni artykułDniówka: LeBron w Philly? Kluczowy okres dla Wolves. Modelowe tankowanie Kings. Buyouty
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (594): Emocje z magla przeniesione na deski sceniczne