Między Rondem a Palmą (590): Reglamentacja fatygi


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 19 lutego 2018
fot. newspix.pl

fot. newspix.pl

Dziś w poniedziałek.

Przede wszystkim jesteśmy i chociaż gramy 3w4, to nie jest to dla nas back-2-back.

Podsumowujemy sobotnie konkursy i ten dobry Mecz Gwiazd z ostatniej nocy. Zapowiadamy też drugą część sezonu – patrzymy te najbardziej interesujące historie, które przed nami. Gościnnie pojawia się prof. Jan Żaryn i historycyzm statystyczny.

A Ty jak odmierzasz czas?

Może nawet wiesz kiedy był Grunwald. Słyszałeś kiedyś o Powstaniu Warszawskim (dziadek). Mignął Ci kiedyś Wojtek Fortuna jak kartka z kalendarza. Ale czy Ty wiesz ile czasu upłynęło od czasu dunku LBJ nad Damonem Jonsem? Nie? To gówno wiesz.

Na koniec zakopujemy kolejny zespół i to zakopujemy go tak dokładnie, że kończyć będziemy w następnej Palmie. Nie boimy się zadać trudnych pytań.

__________________________________

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Dokładne informacje i instrukcja jak wygląda proces zakupu znajdują się na stronie FAQ

Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do naszej sekcji z darmowymi artykułami, gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto.

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 30 dni19 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 90 dni49 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 360 dni159 zł

43

Komentarze

  1. loki

    19 lutego 2018 o 11:54

    Nie DJ Khalifa tylko Mia Khalifa

    Lubię to: 5
  2. Spurs Protector

    19 lutego 2018 o 12:23

    Lubieżne z was chłopaki…

    Lubię to: 3
  3. Roo

    19 lutego 2018 o 12:34

    Bardzo mnie irytuje jak zNYK-u w palmie po kilka razy wrzuca te swoje “na koniec dnia…” Coś w stylu jak pan Wojciech Michałowicz “uuaaaaa”.

    Lubię to: 4
  4. Chyzio

    19 lutego 2018 o 13:10

    a’ propos Curry:

    po wielu próbach ustaliłem idealny przepis na czerwone curry, smakujące jak u “chinola”,

    – 2/3 szklanki wody
    – 40-50 gr pasty używam tej standardowej, na porcję biorę trochę mniej niż 1/8 worka, stąd to 40 gram się wzięło https://www.paleczkami.pl/product-pol-237-Pasta-curry-czerwona-400g.html
    – łyżeczka od herbaty, duża ale nadal od herbaty nie mała od zupy, sosu rybnego
    – duża czubata łyżka cukru zwykłego
    – i magiczny składnik który podpowiedziała mi pani z knajpy – kostka knorra, najlepiej warzywna lub drobiowo-warzywna, nie wiem czemu, przypuszczam że poprostu w daniu z chinolka musi być glutaminian sodu i koniec, inaczej odbierają im koncesję

    to wszystko gotuje, bez żadnego smażenia, jeżeli dodaje mięso to teraz, jeżeli nie to wlewam:

    – puszkę mleczka kokosowego 83% ok 400g, polecam na promocji w Lidlu czy Biedrze kupić dużo jak będzie po 3,50 zł nie psuje się , mleczko można trochę rozrobić z ciepłym curry żeby się nie ścięło,
    – dodaję grubo pokrojoną paprykę
    – i cukinie
    warzywa gotuję około 5 minut paprykę 2-3 cukinię żeby nadal były chrupiące,

    można podawać z białym ryżem, można chłeptać samo

    taka porcja wychodzi mi na 2 nie za duże obiady (bez ryżu), konsystencja jest gęstej zupy, pychotka, smacznego :)

    Lubię to: 15
    • chmura

      20 lutego 2018 o 10:05

      brakuje czegoś kwaśnego, ja nie daje wody. Warzywa smażę z pastą curry. Od curry ma być ostrość, dodaje sos rybny, łyżeczkę miodu i pół limonki (coś kwaśnego). Tyle, że mleka daje dużo jakieś 800 ml, żeby mi wyszła wersja tajska czyli dużo sosu. Mięso jak daje to najczęściej wołowinę, ale na samym końcu, czyli obsmażam rostbef, piękę w piekarniku 15 minut i dodaje na końcu do curry. I zawsze daje wcześniej przesmażone orzechy nerkowca i na sam koniec kolendra. Ryż również, ale basmati, jak dla mnie lepiej pasuje do curry.

      Lubię to: 2
      • Chyzio

        20 lutego 2018 o 10:11

        ja nie lubię kwaśnego, nie skrapiam cytryną ani ryby ani pad thaia, w ogóle cytryne stosuje tylko do wody i alkoholu

        Twoja wersja brzmi profi, takie danie za 40 zł, moje jest za 18,30 :)

        kolendra zawsze na propsie

        Lubię to: 2
  5. Jarek

    19 lutego 2018 o 14:49

    Panowie zNYK i Jimson

    macie pomysł jak to skomentować?
    https://twitter.com/stillexpress/status/965357285659770880

    Lubię to: 0
  6. Trae

    19 lutego 2018 o 15:50

    Czy plan Adama Silvera, żeby zmienić format playoffów jest realny? Niestety tylko wspomnieliście o tym przelotem, a szkoda, bo moim zdaniem jest to ciekawy temat na taki okres ogórkowy, który teraz mamy. A na pewno jest lepszy niż dyskusje o DJ Khalifie ;)

    Lubię to: 5
  7. Szymi

    19 lutego 2018 o 18:18

    Czy palma może być nagrywana głośniej. Sorry, ale nie jesteście przebić metra w moich słuchawkach, co udaje się innym podcastom.

    Lubię to: 7
    • highlif3@gmail.com

      19 lutego 2018 o 20:25

      W Polregio mam to samo :)

      Lubię to: 0
    • Torquemada

      19 lutego 2018 o 23:50

      Jestem za, o dziwo w tej palmie słabiej słychać zNYKa ale to chyba choroba. Czasem odpuszczam słuchanie ze względu na poziom dźwięku, słucham głównie w samochodzie.

      Lubię to: 3
  8. loki

    19 lutego 2018 o 18:27

    pełna mobilizacja na przyszłe głosowanie Panie i Panowie. w tym roku mamy Lebron – Stephen. w przyszłym Hezzy na szczyt i mecz Lebron – James.

    Lubię to: 26
  9. Szymek

    19 lutego 2018 o 23:35

    Identyczny problem z LP jak u zNYKa. Oglądanie całych trzech kwart, żeby czwartą oglądać w highlightsach…

    Lubię to: 0
  10. Rogal

    20 lutego 2018 o 09:30

    Panowie, jak mogliście przepuścić przemęczonemu Jimmy’emu Butlerowi, który nie miał sił, żeby przez kilka minut przebiec się w obie strony po parkiecie i narzucić kilka alley-oopów? ;)

    Teoria o zasmakowaniu wyjątkowo barwnego nocnego życia w Los Angeles brzmi bardzo prawdopodobnie, tak jak i potrzeba spoczęcia na dupie (choćby na chwilę!) poza zasięgiem czujnego oka Thibsa :)

    Lubię to: 4
  11. Dantys

    20 lutego 2018 o 22:25