Sitarz: Tajemnice ofensywy San Antonio Spurs

6
fot. ZUMA/NEWSPIX.PL
fot. ZUMA/NEWSPIX.PL

Wspólnie z Timem Duncanem nie odszedł specyficzny jak na dzisiejsze warunki ligi atak San Antonio Spurs. Dokonał się natomiast lifting tego co w poprzednim sezonie nazywane było old-schoolowym graniem, “odpowiedzią” na smallball Golden State Warriors (ligowy smallball) lub też ekscentryzmem najlepszego trenera w historii gry. W obecnym sezonie Spurs dodali 4 rzuty za trzy punkty (18 w 15/16, 22 obecnie), zrezygnowali z prawie 4 post-up posiadań w każdym meczu (spadek z 15 do 11.3), z 6 touches w tej strefie (mimo to zwiększyli procent podań z low-post), a na pozycjach 4 i 5 dwóch nie rzucających za trzy starterów z sezonu poprzedniego, “zamieniła” dwójka, która do tej pory zdążyła oddać 73 rzuty za trzy punkty i trafić 35.

Pau Gasol opuści minimum miesiąc, na jego miejscu dwa ostatnie mecze w pierwszej piątce rozpoczął David Lee. Zmiana ta wpłynie na spacing zespołu, przede wszystkim na grę LaMarcusa Aldridge’a, który do przerwy na mecz gwiazd może oddać drugie tyle rzutów z dystansu, ale też na grę pick-and-roll, w którym Lee jest zdecydowanie bardziej dynamicznym graczem. Pomniejszona o jednego zawodnika rotacja może jednak w dalszym ciągu używać smallballu w ostateczności, co prawdopodobnie mało komu się podoba.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: 41 punktów Leonarda w klasyku w Cleveland. Buzzer-beater Marcusa Morrisa. Błąd sędziów w Chicago
Następny artykułWake-Up: 40 punktów Erica Bledsoe. Porażka Lakers -49 w Dallas

6 KOMENTARZE