NBA odwołała Mecz Gwiazd w Charlotte z powodu prawa dyskryminującego środowiska LGBT

155
Dennis Van Tine / newspix.pl
Dennis Van Tine / newspix.pl

Przyszłoroczny Mecz Gwiazd NBA nie odbędzie się w Charlotte. Wszystko z powodu wzbudzającej kontrowersje ustawy łazienkowej, którą w marcu wprowadził stan Północnej Karoliny i która między innymi nakazuje osobom transgender korzystać z publicznej toalety przypisanej do ich płci, wynikającej z aktu urodzenia.

Pytasz “co się dzieje?”. Nakazuje? Amerykanie są w tym procesie na czele peletonu za sprawą administracji Baracka Obamy.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDerrick Rose: mówią, że my i Golden State to super-drużyny
Następny artykułBohater dnia Jae Crowder pojechał także Wizards, Marcin Gortat zauważył

155 KOMENTARZE

  1. Co tak naprawdę kierowało NBA przy podejmowaniu tej decyzji? Przecież gdyby mecz odbył się w Charlotte, nie byłoby żadnego problemu. Nikt by ich nie oskarżył – dlaczego mecz gwiazd NBA odbywa się tam, gdzie niekorzystnie zmienia się prawo dla LGBT. Ile jeszcze imprez w tym stanie, z tego powodu odwołano?

    0