Buzzer-beater Denzela Valentine’a zapewnił Bulls mistrzostwo Summer League w Vegas

9

Chicago Bulls zostali mistrzami! Mistrzami tegorocznej Sumer League w Las Vegas, pokonując w finale Minnesotę Timberwolves dopiero po dogrywce i to w dodatku game-winnerem równo z końcową syreną.

Zwycięski rzut należał do debiutanta Denzela Valentine’a, wybranego w połowie pierwszej rudny ostatniego draftu. 84:82.

Valentine przez cały mecz nie mógł się wstrzelić, ale na finiszu trafiał te najważniejsze rzuty i został bohaterem dnia. Poza game-winnerem, wcześniej oglądaliśmy jeszcze inne niesamowite akcje w wykonaniu obu drużyn. To był szalony finisz meczu, w którym w pierwszej połowie Wolves zrobili run 22-0, ale później Bulls odrobili straty i w czwartej kwarcie już nikt nie był w stanie uzyskać większego prowadzenia.

Na niespełna 22 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry był remis i sprawy w swoje ręce wziął MVP tych rozgrywek Tyus Jones. Co prawda rozegrał złą akcję, dał się podwoić i wypchnąć na daleki dystans, ale to nie miało żadnego znaczenia, ponieważ zrobił Curry’ego trafiając daleką, kontestowaną trójkę.

Już wydawało się, że MVP przypieczętował sprawę i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, ale na zegarze pozostawało jeszcze 3.6 sekund i Bulls to wystarczyło, żeby doprowadzić do dogrywki. Po dobrze rozegranej zagrywce, Valentine uwolnił się na dystansie, dostał piłkę i trafił.

Wcześniej spudłował wszystkie 6 prób zza łuku, w całym meczu zanotował tylko 3/10 z gry, ale w najważniejszych momentach ręka mu nie zadrżała.

Ale jeszcze zanim wygrał mecz, jego kolega Spencer Dinwiddie w dwóch kolejnych akcjach dał rywalom okazję doprowadzenia do remisu, najpierw tracąc piłkę przez faul w ataku, a chwilę później pudłując oba wolne. Za pierwszym razem Jones rzucił airballa z dystansu, ale drugiej szansy Wolves już nie zmarnowali. Jones ściągnął na siebie obrońców i odegrał do Xaviera Silasa, który rzucając o tablicę wyrównał stan meczu na 11.7 sekund przed końcem dogrywki.