Sixers celują w Harrisona Barnesa. Czy Jerry Colangelo pomógł im powołując go do kadry USA?

15
fot. David Blair / Newspix.pl
fot. David Blair / Newspix.pl

Harrison Barnes zakończył swój contract year oddając 32 rzuty z gry w ostatnich trzech meczach, w tym mając wiele otwartych trójek, ale zdobył z tego ledwie 15 punktów, a Golden State Warriors zaliczyli najdłuższą serię porażek w sezonie, przegrywając walkę o tytuł. To jednak nie przeszkodziło mu w załapaniu się do składu reprezentacji USA na Igrzyska w Rio i pewnie też nie przeszkodzi w podpisaniu dużego kontraktu w najbliższym czasie.

Warriors na razie przede wszystkim skupiają się na walce o Kevina Duranta. Jeśli go nie zdobędą, prawdopodobnie będą chcieli zatrzymać Barnesa, ale po jego kiepskim sezonie i fatalnym finiszu można mieć wątpliwości czy będą gotowi zatrzymać go za wszelką cenę. To sprawia, że Barnes staje się bardzo interesującym zastrzeżonym wolnym agentem, gdyż jest szansa wyciągnięcia go z Oakland. Albo Warriors go odpuszczą, ponieważ zdobędą KD, albo może uda się ich zniechęcić do wyrównania oferty, proponując mu maksymalny kontrakt? Drużyny gotowe zaryzykować i postawić na Barnesa, tym bardziej będą chciały wykorzystać tę sytuację i sprawdzić czy uda im się go przejąć.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSpurs raczej nie szykują się na wielkie ruchy w offseason
Następny artykułGrafik spotkań Kevina Duranta

15 KOMENTARZE

  1. Czy tylko mi się wydaje, że to trochę skandal jeżeli jest choć ziarno prawdy w tym raporcie o zachęcaniu Barnesa do Philly za bilet do Rio? Bardzo nie podoba mi się taka sytuacja i trochę zaskakuje mnie, że nikt się na to nie buntuje.

    Powinno być to coś na zasadzie, że jak pracujesz (nawet jako specjalny konsultant) dla klubu NBA to nie decydujesz o składzie kadry USA, właśnie aby zapobiec takim podejrzeniom.

    0
  2. Szukanie sensacji, żeby nie użyć bardziej dosadnego słowa na P… :) Trzeba pamiętać o tym, że szeroka kadra została zamknięta już jakiś czas temu i Colangelo wybierał tylko z tego co mu zostało, raczej nie mógł powołać kogoś spoza tej listy. A tak się składa, że jedynym rywalem na pozycji Barnesa był Rudy Gay. Nie wiem jak wy, ale w takiej sytuacji też wybrałbym HB.

    A co do zainteresowania Sixers… Mam nadzieję, że to tylko plotka, bo nie jest tutaj potrzebny. A już na pewno nie za takie pieniądze jakie trzeba będzie mu zapłacić.

    0