NBA na EuroBasket 2015: do zobaczenia za dwa lata, Cedi

3
fot. livebasketball.tv
fot. livebasketball.tv

Sześć trójek Pau Gasola zakończyło występy Polaków na Eurobaskecie. Sześć trójek to jego rekord kariery, a równocześnie drugi najlepszy wynik tegorocznych rozgrywek, gorszy jedynie od gorącego Marco Bellinelliego. Kiedy poprzednio Pau grał na Eurobaskecie w 2011, łącznie w 10 meczach miał siedem celnych rzutów zza łuku, teraz po sześciu jest 8/10. Do tego już po raz drugi osiągnął pułap 30 punktów i pozostaje liderem strzelców z średnią 23. Gdyby na takim poziomie zakończył ten turniej, byłoby to jego najlepsze osiągnięcie od mistrzostw Europy w 2003. I robi to w wieku 35 lat.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMarcin Gortat oddał, Pau Gasol zabrał – kończymy EuroBasket 2015
Następny artykułNBA na EuroBasket 2015: Wizards czekają na Satoransky’ego

3 KOMENTARZE

  • Smutna wieść, 60 lat to zdecydowanie zbyt wcześnie…

   Maksyma „sport to zdrowie” nigdy nie powinna być łączona z jego zawodową odmianą. Profesjonalni sportowcy poświęcają swoje ciało, zmuszając je do wysiłku często wykraczającego poza granice możliwości (sezon NBA jest świetnym przykładem) i nie bez powodu zarabiają tyle, ile zarabiają.

   Ruch, umiarkowana aktywność fizyczna jak najbardziej;)

   Lubię to: 0