Jedyna profesjonalna liga w Korei Południowej liczy sobie dziesięć zespołów. Ekipy dysponują budżetami, które pozwalają im płacić zawodnikom średnio 20 tysięcy dolarów miesięcznie. O takie pieniądze walczą każdego roku Amerykanie, którzy zgłosili się na czterodniowy tryout. Jeżeli się spiszą i zainteresują sobą generalnych menadżerów, mają szansę na wybór w drafcie do KBL (Korean Basketball League); w drafcie mającym miejsce w jednym z kasyn Las Vegas.
KBL przywozi do Stanów wszystkich trenerów, skautów i generalnych menadżerów. Dla nich to znakomita okazja, by zabrać ze sobą talent, który powiesi nad drzwiami prezesa złoty medal i nowe zdjęcie. Tylko Koreańczycy zdecydowali się pójść krok dalej i zamiast skautować graczy spod dachów koszykarskich hal, zapraszają ich do siebie. Bardzo pomysłowe i logistycznie zgrabnie uproszczone.
Chcesz czytać dalej?
Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.
Subskrybcja
Uzyskaj dostęp dopełnej treści artykułów.
Z ciekawości, ile się płaci graczom w polskiej NBA?
dobry solidny polski ligowiec z przeszloscia w kadrach , ok 15,000
nie wiem jak obcokrajowcy ale pewnie troszke wiecej
$ czy PLN?
w CEbulodolarach
najlepsi Polacy w TBL mogą dostawać > pół miliona złotych
Bardzo fajny artykuł.
Kabarety :) z innej beczki to ciekawe czy ta liga jakos sie bilansuje budżetowo czy sponsoruje ja Koreański Vivek?
Świetny artykuł i ciekawa historia. Ostatnio na grantland.com czytałem podobną historie z tymże, amerykańscy gracze latali na tryout’y do Niemiec by załapać kontrakt w jakiejś podrzędnej lidze i grać za marne pieniądze. Tu daje link: http://grantland.com/features/jon-solomon-profile-german-basketball-import-exposure-tour-international-players/
nie wierzę w to co przeczytałem :D czysta abstrakcja