Przerwa na Żądanie EXTRA (NBA Draft 2015)

5

W specjalnym wydaniu Przerwy na Żądanie EXTRA Bartek Tomczak spotkał się z Sebastianem Hetmanem pod Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu, by przedyskutować Top 15 draftu, zaskoczenia, przechwyty i potencjalne rozczarowania.

Poprzedni artykułRaport: Mistrzostwa dywizji nie będą miały już znaczenia przy rozstawieniu w playoffach
Następny artykułLaMarcus Aldridge i GM Portland zaprzeczyli raportom ESPN, 'Powiedz im, że to nieprawda’

5 KOMENTARZE

 1. Sebastian, Sebastian.

  Pogniewamy się chyba Hinkie, a David Kahn? Dwa bieguny.

  Okafor trafił do bardzo dobrego dla siebie zespołu. Przede wszystkim Brett Brown stawia na doskonałe przygotowanie fizyczne, a zespół na rozwój zawodników (chyba nawet Maciek kiedys o tym pisał).

  Kondyncja Okafora nie jest najlepsza, jego ciało też wymaga pracy, jeśli ma grać po 35mpg, być zdrowy, efektywny i mieć siłę na atak i obronę.

  O minuty nie ma się co martwić – o ile fizycznie wytrzyma/nie poleci za faule. Obok siebie będzie miał Noela, który zadba o defensywę, Noela, który bedzie go contestował na każdym treningu i zmuszał do bycia lepszym, Noela, z którym będzie ćwiczył FT po godzinach.

  Sixers wzięli go jako franchise playera, nie gościa na ławkę. Z miejsca staje się 1 opcją w ataku – ataku, który tak przed rokiem kulał.

  Ani Noel, ani Okafor nie są gotowi na 40mpg. Noel zresztą będzie grał głównie obok niego – na PF. Można na PF wrzucic Granta i zrobić spacing, mam nadzieje, że zostanie T-Rob – koleś od zbiórek.

  Zwróć też uwagę na obwód Sixers – Caanan, Grant, Thompson, Covington – wszyscy są dobrymi, albo bardzo dobrymi strzelcami za 3 = spacing. Jest jeszcze szansa na McRae, który miał dobry sezon w Australii i rok temu wymiatał w Summer League

  Okafor ma dużą szansę już w tym roku wygrać więcej spotkań niż miałoby to miejsce w LA, czy Minnesocie.

  A cały czas nie uwzględniam w tych przewidywaniach Embiida, przy którym stoi znak zapytania. Jeśli z frontem Noel/Aldemir/Sims/LRMAM wygrali 18 spotkań, to pomyśl co będzie z Okafor/Noel/Aldemir/Robinson/Grant, a teraz dodaj tam Joela – totalna dominacja na deskach, zbiórkach, dużo bloków, 2nd chance points.

  Jeżeli Hinkie nie zamiesza z tym składem, uda mu się zatrzymać vetów (LRMAM, J-Rich, T-Rob) + Joel będzie zdrowy to ten zespół spokojnie może bić się o PO na wschodzi. Bez Embiida będzie cięzej, ale te 25-30 spotkań mają sporą szansę wygrac.

  Lubię to: 0
  • Julius – z Khanem biorę na klatę, bo to ja pozwoliłem sobie użyć tego porównania ze względu na to, że ostatnio wybiera podkoszowych tak jak kiedyś Khan wyciągnął 3 rozgrywających w jednym Drafcie. To tak pół żartem, pół serio ;) ale ciągle wierzę, że ten plan Hinkiego jakoś wypali

   Lubię to: 0