Półfinał Wschodu, mecz nr 3: Mecz walki, świetna druga połowa backcourtu Bulls, game-winner Rose’a

3
fot. League Pass
fot. League Passderrick

Po dwóch pierwszych jednostronnych spotkaniach, w których prowadzenie ani razu się nie zmieniało, w meczu numer trzy w United Center obejrzeliśmy bardzo wyrównany pojedynek rozstrzygnięty dopiero game-winnerem równo z końcową syreną. To był mecz twardej, fizycznej walki, jakiego oczekiwaliśmy w tej serii. Chicago Bulls nie byli już soft jak poprzednim razem, przypomnieli o swojej obronie, było dużo kontaktu, mało gwizdków (momentami za mało), mnóstwo niecelnych rzutów (zaczęło się od 1/16 z gry obu drużyn), ale też wielki rzut na finiszu… Playoffy!

Na 10 sekund przed końcem wracający po dwóch meczach zawieszenia JR Smith trafił za trzy doprowadzając do remisu. Gospodarze nie brali czasu, tylko od razu ruszyli do ataku, ale LeBron James zatrzymał Derricka Rose’a, agresywnie go atakując na dystansie i wybijając piłkę w aut. Faulował, jednak sędziowie nie użyli gwizdka i Bulls mieli 3 sekundy na rozegranie ostatniej akcji. Piłkę dostał Rose… Bang! Wygrał mecz trafiając za trzy o tablicę nad kontestującym go Tristanem Thompsonem. 99:96 (2-1)

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPółfinał Zachodu, mecz nr 3: Austin Rivers i J.J. Redick ugotowali Rockets
Następny artykułMatt Barnes dostał 50 tys. dolarów kary za obrażanie mamy Jamesa Hardena

3 KOMENTARZE