Dominujący Brook Lopez walczy o playoffy dla Nets i swoją przyszłość

1
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Brook Lopez w poprzednim tygodniu trzy z czterech meczów kończył z dorobkiem 30 punktów i zasłużenie został wybrany Graczem Tygodnia na Wschodzie. W sumie, ma obecnie serię sześciu kolejnych spotkań z przynajmniej 20 punktami, a średnio notuje ich aż 28.8 ze skutecznością 61.5% z gry, do tego zbiera jeszcze 9.3 piłek i blokuje 3 rzuty, a Brooklyn Nets przegrali tylko raz w tym czasie i nadal mają spore szanse, żeby znaleźć się w playoffach.

Lopez wrócił do roli startera i ponownie jest gwiazdą swojej drużyny, przypomina o swoich ofensywnych możliwościach i o tym, że kiedy tylko jest zdrowy, jest jednym z najlepszych środkowych ligi. W pierwszej części sezonu trochę zapomnieliśmy o jego wartości, kiedy nie dogadywał się z Lionelem Hollinsem i nie potrafił odnaleźć się w grze Nets. Trener oczekiwał od niego dużo lepszej postawy w obronie, ale też nie potrafił wykorzystać tego, co jest najmocniejszą stroną jego środkowego. Brook rozpoczął sezon w piątce, ale kiedy stracił kilka meczów przez kontuzje na początku grudnia, jego miejsce zajął Mason Plumlee i gdy wrócił, musiał pogodzić się z rolą zmiennika i mniejszymi minutami. Tymczasem Nets szukali sposobu, żeby go przehandlować i przy okazji trade deadline prawie to zrobili. Lopez był już jedną nogą w Oklahomie, ale ostatecznie Thunder wybrali ofertę z Jazz.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Game-winner i 26/11 Jordana Clarksona, Wiggins vs Gobert, postępy ofensywne Noela, LaVine czy Rubio?
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (237): Masakra w Coffee Heaven

1 KOMENTARZ