Flesz: Comeback Mavs. Kontuzja Anthony’ego Davisa. Blowouty

4

Rozlane piwo w Verizon Center i typowa sobotnia, mało interesująca noc w NBA. Najciekawszy mecz rozegrany został w Dallas, a poza tym mieliśmy sporo blowoutów i groźnie wyglądający upadek Anthony’ego Davisa. Tymczasem najwięcej działo się w Sacramento, gdzie władze klubu mają już dość Tyrone’a Corbina i prowadzą zaawansowane rozmowy z George’em Karlem.

Po trafieniu ledwie 2 z 30 rzutów za trzy w poprzednich czterech meczach, w Dallas Damian Lillard umieścił w koszu 4 z pierwszych 5 swoich prób zza łuku. Tymczasem LaMarcus Aldridge rozegrał bardzo dobrą trzecią kwartę, w której zdobył 13 punktów i pod koniec tej części gry przewaga (34-17) Portland Trail Blazers osiągnęła +16. Wydawało się, że goście mają ten mecz pod kontrolą. Całą drugą połowę utrzymywali się na prowadzeniu i jeszcze na dwie minuty przed końcem mieli 11 punktów więcej. Wtedy jednak do ataku ruszyli (35-18) Dallas Mavericks.

Monta Ellis ściągał na siebie uwagę obrońców i dobrze odgrywał do wolnych kolegów. Trójka z lewego rogu Devina Harrisa, za chwilę trójka z prawego rogu Chandlera Parsonsa i gospodarze wrócili do gry. W kolejnej akcji Drik Nowitzki wykorzystał mismatch i rzucił jumpera nad Lillardem. Następnie Harris wybił Lillardowi piłkę, po czym zakończył kontrę, a na 20.5 sekund przed końcem Nowitzki rzutem za trzy ze szczytu doprowadził do remisu.