6-na-5: Najciekawsze historie sezonu 2014/15

16
fot. AP Photo
fot. AP Photo

1. Czy Golden State Warriors pod wodzą nowego trenera mają szansę powiększyć wielką trójkę Zachodu do czterech drużyn?

Sebastian Hetman: Tak. Jedynym warunkiem jest zdrowie, które nie raz psuło sezony GSW. W pełnym składzie ten team ma nadal sporo do zaoferowania, szczególnie po fantastycznej formie Klaya Thompsona na Mistrzostwach Świata. Jasne, możemy także mówić o chemii, którą gracze Warriors mieli z Markiem Jacksonem i niekoniecznie muszą ją złapać od razu z Kerrem, ale jeżeli pozostaną zdrowi, to zwycięstwa będą przychodzić same, szczególnie w Oakland, gdzie Warriors muszą lepiej wykorzystywać atut swojego parkietu (27-14 w 2013/14).

Paweł Kapuściński: Tak. Klay Thompson zaczyna mówić “kim jest Kevin Love?”. Wchodzi na poziom All-Star. Steve Kerr tworzy system ofensywny dużo lepiej wykorzystujący zdolności rzutowe Curry’ego i Thompsona oraz wysokich, którzy świetnie podają. Mniej jest grania w post-up guardów, a dużo więcej Curry’ego, odcinającego się po podwójnych zasłonach i ścinających podkoszowych mogących rozrzucić piłkę. Warriors mogą nie tylko być w Top5 defensyw, ale także Top5 ataków.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykuł6-na-5: Sezon już tuż tuż! Na co czekamy najbardziej?
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (177): Świat oszalał

16 KOMENTARZE

   • Jeśli zmienilibyśmy słowo wschód na zachód w Twojej odpowiedzi, to według mnie faktycznie by pasowało. Tak się zastanawiam, czy na zachodzie rzeczywiście 8 drużyn z automatu możemy wskazać do gry w PO i czy akurat zachód będzie mniej atrakcyjny. Czy na wschodzie mamy więcej kandydatów niż miejsc? Wydawało mi się, że kilka drużyn może dostać się do PO na wschodzie tylko z tego tytułu, że nie będzie nikogo innego, kto wygra +40 meczów.

    Lubię to: 0
    • Ale to nie będą miejsca bez walki. Nie to żeby zachód odpuścił, ale ułóż teraz top 9 drużyn wschodu i już na drugim miejscu można wpisać 4 drużyny różne? Nawet na pierwszym masz dwie, na zachodzie tego nie ma, w sensie jest większa przepaść między top zachodu a walką o play-off na zachodzie. Jest łatwiej sobie poukładać jak to się skończy. Wschód się rozjechał i nagle nawet Bucks przewijają się w typach walki o play-off (na wyrost). Myślę, że jak grupa badanych miałaby wskazać top8 wschodu i top8 zachodu to większe różnice w typach byłyby u niebieskich. Poza tym to oczekiwania :)

     Lubię to: 0
     • Rozumiem już Twój punkt, jest interesujący:) ilu analityków, tyle zdań. Wschód na pewno będzie ciekawy, niemniej moim skromnym zdaniem, na zachodzie jest więcej zespołów, które będzie można obejrzeć pod kątem “nieodpuszczania”. Bo jak pomyślę Sixers, Magic, Nets, Hawks, Celtics, Pacers(bez George’a) i Heat-to moja lista zespołów pt.”bez znaczenia”. Oczywiście nie jest tak, że nie wolno tych zespołów oglądać wg. mnie, bo oczywiście dla rookies etc. trzeba będzie rzucić okiem co tam się dzieje, jednak czy to będą teamy,która naprawdę będą fun to watch? Według mnie wątpliwe, ale oczywiście to oczekiwania. Sezon pokaże.

      Lubię to: 0
     • Tak brzydko o Hawks? Tak brzydko o Heat? Jeszcze Nets mi nie pasuje do tego zestawienia.

      Mi tu też nie chodziło o fun to watch tylko o walkę o play-off, żebynie było, że będę się Netsami katować. Hawks z chęcią pooglądam.

      Lubię to: 0
     • Ja również się zgadzam z Twoim zdaniem. Dodatkowo o miejsca 7-8 na zachodzie zostaną na koniec 3 drużyny, a na Wschodzie jest 12 które mogą zmieścić się w 8 na PO.

      Lubię to: 0
 1. @ Paweł-nie mogłem użyć opcji “odpowiedz” wiec odpisuję w nowym wątku.
  Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie. Niestety/stety dla mnie Hawks i Heat w tym sezonie nie będą atrakcyjni. Heat pewnie dlatego, że się po prostu przejedli i Bosh jest SOFT:)(na Denga looknę, jak sobie chłopak radzi+ Napiera z chęcią obejrzę) a Hawks…czy kiedykolwiek jakkolwiek Hawks byli dla kogoś atrakcyjni? No może catch and shoot’y Korvera trochę pooglądam:)

  Lubię to: 0