Celtics dostali trzy picki za gracza, który kilka miesięcy później jest poza NBA

7
fot. csnne.com
fot. csnne.com

Na początku zeszłego sezonu był moment, kiedy Jordan Crawford był wyróżniającą się postacią w Bostonie. Wyglądał naprawdę dobrze i mogło się wydawać, że po latach bycia nieefektywnym strzelcem, wreszcie dojrzał i staje się przydatnym zawodnikiem. Pełnił rolę pierwszego rozgrywającego pod nieobecność Rajona Rondo, zaliczał rekordowe średnie asyst, a też poprawił swoją selekcję rzutową i był znacznie skuteczniejszy. Na początku grudnia miał trzy kolejne mecze, w których zdobywał ponad 20 punktów, do tego dokładał co najmniej 5 asyst i poprowadził Celtics do trzech zwycięstw, w tym blowoutu w Nowym Jorku, gdzie trafił aż 6 trójek.  Chwilę wcześniej zanotował triple-double, a jego drużyna w sumie wygrała 6 z 8 spotkań.

To był ten moment, w którym cała liga zwróciła uwagę na Crawforda i zaczęto mówić o jego zaskakująco dobrej postawie. Po 24 meczach sezonu miał średnio 14.2 punktów trafiając 45.9% z gry i 39.6% za trzy, 3.3 zbiórek i 5.5 asyst w 30 minut gry. Co prawda był częścią tankujących Celtics, ale oni wtedy z bilansem 10-14 jeszcze nie wyglądali tak źle jak w dalszej części rozgrywek, a my zachwycaliśmy się tym, ile Brad Stevens potrafi wyciągnąć ze swoich przeciętnych zawodników.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (153): Zakrętasy
Następny artykułSzósty Gracz #rank6G 2014: #90-81

7 KOMENTARZE

 1. Zastanawia mnie jaka jest wartość picku w drugiej rundzie draftu? W latach 2007 – 2011 w drugiej rundzie poszli i dali się co najmniej zauważyć:
  Danny Green
  Patty Mills
  Jodie Meeks
  Lance Stephenson
  Isaiah Thomas
  Chandler Parsons
  Ömer Aşık
  Nikola Peković
  Mario Chalmers
  DeAndre Jordan
  Goran Dragić
  Glen Davis
  Josh McRoberts
  Marc Gasol
  Ramon Sessions

  Naliczyłem 15 ze 150 możliwych wyborów, czyli 10% szans na przydatnego zawodnika. Moim zdaniem to niezbyt dużo, choć i tak więcej niż zakładałem, że wyjdzie przed wyliczeniami.

  Lubię to: 0
  • Oczywiście wartości takiego picku nie można też nadto przeceniać, to jednak nadal tylko druga runda. Z drugiej strony lista nazwisk, które przytoczyłeś robi wrażenie, a posiadając kilka takich wyborów w jednym roku klub maksymalizuje szansę znalezienia perełki, szczególnie jeśli organizacja ma dobrze rozwiniętą sieć scoutingu. Dodatkowy plus to fakt, że zawodnicy wybrani w drugiej rundzie nie mają gwarantowanego kontraktu, więc taki wybór nie musi oznaczać obciążenia listy płac.

   Lubię to: 0
  • dobre zestawienie. Jakby te picki trafiły do Dawida Kahna to bym raczej nie stawiał ich skonwertowanie (inna rzecz czy Kahn byłby w stanei coś takiego ogarnać). W Celtics raczej się nie martwię, pewnie będzie coś z tego.

   Lubię to: 0