Jordan Crawford stał się ważną postacią w Bostonie

5
fot. csnne.com

Jordan Crawford trafił wczoraj 6 trójek, w tym 4 w samej trzeciej kwarcie, prowadząc Celtics w MSG i przyczyniając się do kompromitacji gospodarzy. Ostatecznie zdobył 23 punkty i był to jego trzeci z rzędu występ, w którym przekroczył poziom 20. Ale jego 12 oddanych rzutów zza łuku to nie jest coś, co często oglądamy w tym sezonie. Jeszcze rok temu nikogo by to nie zdziwiło, ale teraz nie jest on już tym samym strzelcem, który oddaje mnóstwo niepotrzebnych rzutów i czasami ma szczęście, że się wstrzeli.

Przez pierwsze trzy lata w NBA pokazał, że potrafi zdobywać punkty, ale był postrzegany przede wszystkim jako mało efektywny scorer, który za dużo rzuca i ma bardzo kiepskie shot selection (jeśli dobrze pamiętam, Bill Simmons określi go kiedyś jako gracza ze 'sraczką rzutową’). Teraz pod wodzą Brada Stevensa dostał kolejną szansę, duże minuty w pierwszej piątce i widać progres. Udowodnia, że może być przydatnym zawodnikiem, który nie tylko myśli o rzutach, ale też potrafi wykorzystać swój ball-handling i kreować kolegów. Crawford w tym momencie jest najlepszym asystujący w Bostonie, pomagając im poradzić sobie z prowadzeniem gry pod nieobecność Rajona Rondo.  Celtics brakuje rozgrywającego, Crawford też nie nie jest, ale w duecie z Avery’m Bradley’em dobrze radzą sobie dzieląc się zadaniami playmakera.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułKobe wrócił do swojej 'nowej’ drużyny
Następny artykułAkademicki zrzut (5): Szalony dwutakt Askii Bookera!

5 KOMENTARZE

  1. Oglądałem w tym sezonie co prawda tylko kilka meczów Bostonu, ale z tego co widziałem to jest ciągle zawodnik typu „biegniemy do kontry 3on1 więc walne sobie cegłę przez ręce zamiast podać otwartemu koledze” tudzież „gramy atak pozycyjny i jest już piąta sekunda akcji więc walnę sobie cegłę przez ręce”

    Lubię to: 0