Pacers mogą szukać wymiany dla Roya Hibberta, ale trudno będzie im znaleźć coś wartościowego w zamian

0
NBA League Pass
NBA League Pass

Miniony sezon w wykonaniu Roya Hibberta to dwie zupełnie różne historie. Ta pierwsza, to historia zawodnika, który bardzo długo był niemal pewniakiem do nagrody dla najlepszego obrońcy. Nikt w całej lidze nie chronił obręczy tak jak on, pozwalając rywalom na skuteczność ledwie 41.4%. Trzeci rok z rzędu był też w Top-5 blokujących z średnią 2.2, był jednym z najlepiej broniących w post-up (0.67ppp i32.6%) i miał jeden z najniższych wskaźników Defensive Rating (95.9).

Druga historia, to opowieść o upadku jakiego nie zdarza się często oglądać na parkietach NBA. Nie mając żadnej kontuzji i problemów zdrowotnych, z All-Stara stał się pośmiewiskiem ligi. Cztery razy kończył w playoffach mecz bez punktu, a dwa razy dodatkowo nie zebrał też żadnej piłki. Przypomnieliśmy też sobie, że w trackie sezonu był jednym z najgorszych środkowych jeśli chodzi o zdobywanie punktów spod kosza (49.7%) i jednym z najgorzej zbierających (12.5%).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułAndrew Wiggins chce zostać wymieniony do Wolves, widzi tam lepsze warunki dla siebie
Następny artykułMonroe zaprzeczył, że Pistons zaoferowali mu 60 mln dolarów za 5 lat gry