Wolni agenci z trenerskich ławek

9
fot. Chris Szagola / Newspix.pl
fot. Chris Szagola / Newspix.pl

Mike D’Antoni nie potrafił porozumieć się z Los Angeles Lakers w sprawie swojej opcji na sezon 2015/2016 i zrezygnował z posady szkoleniowca zespołu. W kontrakcie trenera kolejny rok był zagwarantowany, lecz na wspomniany wcześniej sezon drużyna miała opcję i D’Antoni mocno naciskał, aby Mitch Kupchak i Jim Buss wykorzystali ją już teraz. To rzecz jasna umocniłoby head-coacha na swoim stanowisku i zapewniło w miarę bezpieczną przyszłość, przynajmniej pod względem finansowym. Lakers nie byli gotowi do takich poświęceń i współpraca została zerwana.

Utworzył się zatem kolejny wakat po Nowym Jorku i Salt Lake City. Z uwagi na miasto oraz historię organizacji z LA, ta posada jest bardzo atrakcyjna. Trzeba mieć jednak duże jaja, aby zdecydować się na pracę w tak bezlitośnie niesprawiedliwym dla coachów środowisko. Niesprawiedliwym, bowiem media lubią tu wiele rzeczy wypaczać, a wizerunek klubu w zamyśle zarządu jest sprawą priorytetową i wielokrotnie trzeba grać tak, aby opinia publiczna była zadowolona. $$$

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDobry Russell, zły Russell
Następny artykułŚwietny Durant, efektywny Westbrook i dobry Brooks. Thunder doprowadzili do Game 7

9 KOMENTARZE

 1. Czy opłaca się wymieniać pierwszorundowy pick Lakers za Thibsa. Zresztą jak nie uda się z Tomem Thibodeau to czeka Was Mike Dunleavy Sr:D
  Karl i Hollins są zainteresowani pracą w Minnesocie. Dodatkowo, niby Karl jest na krótkiej liście kandydatów na stanowiska prezydenta Cavs.

  Lubię to: 0
 2. Pick nie pójdzie na trenera na pewno. Tylko za topowego zawodnika jak co. A jak będzie top3 to zostaje – no brainer.
  Dunleavy, Scott trzęsą się na myśl, że mogą zostać trenerem Lakers dlatego mam nadzieję, że żaden z nich. Tym razem zarząd nie będzie się spieszyć, bo przyszły sezon nie będzie walką o mistrzostwo, co najwyżej o PO, więc nie ma co na gwałt zatrudniać „nazwiska”.

  Lubię to: 0
  • Zarówno Bulls jak i Lakers nie powinni pójść na taką wymianę. Bardziej chodziło mi o to, że Bulls nie dadzą się wyrolować Lakers, w wymianie oddamy wam top 3 coacha w zamian za II rundowy pick w 2019 r. w superlidze Bantustanu.
   Scott i Dunleavy grali w finałach jako zawodnicy i trenerzy. Scott jako coach Nets i zawodnik Lakers, a Dunleavy jako coach Lakers i zawodnik Rockets/Sixers, zatem wątpię aby się trzęśli. Inna bajka, czy Ich warsztat jest wystarczająco dobry w obecnej erze. Moim zdaniem nie.

   Lubię to: 0
   • Trzęsą się z podniecenia ;) dlatego ich skreślam. Co to za trener co zanim dostanie w ogóle ofertę już woła: chcę, chcę, chcę! Ich warsztat oceniam tak samo.
    Bulls na razie robią wszystko aby poróżnić się z Thibsem, dlatego nie wykluczam odejście TT, niekoniecznie jednak do Lakers. Jeszcze jak mu dodadzą Carmelo do składu kosztem Gibsona to w ogóle wejdą w otwarty konflikt.
    Wystarczy, że ktoś zaproponuje wtedy Chicago przejęcie kontraktu i drobną nadpłatę dla klubu i Reinsdort z Krause na to pójdą zadowoleni, że nie muszą zwalniać trenera i jeszcze mu płacić.

    Lubię to: 0
 3. Czego to się człowiek o języku polskim nie dowie na portalu o koszykówce ;) Warta zapamiętania uwaga.

  Pozostając w duchu Grammar Nazzi to w zdaniu „Posiada ogromną wiedze” znajduje się mała literkówka – „wiedzĘ” ;) Tego żadna komisja nie zmieniła ;P

  – – –

  A ja w roli head-coacha LA widziałbym raczej kogoś nowego. Tak wzorem Stevensa i Boston Celtics.

  Lubię to: 0
  • To jest dobry pomysł z kimś nowym, tak jak w Bostonie, ale niestety, jest Mamba, a to On ma władzę w Jezioranach. Inna sprawa że wcześniej mając Howarda, Nasha i resztę, dać pracę Brązowemu a potem Pringlesowi to chyba tylko głupek Buss Jr mógł zrobić.

   Lubię to: 0