Skomplikowany kontrakt Omera Asika

6
fot. Hector Acevedo / Newspix.pl

Omera mydlana ruszyła i w najbliższych dniach na pewno sporo pojawiać się będzie plotek dotyczących transferu z udziałem Omera Asika. Ale zanim na dobre zaczniemy tworzyć scenariusze potencjalnych wymian, zastanawiając się kto może go chcieć pozyskać, a kogo Houston Rockets mogą dostać w zamian (osobiście zaczynam być zwolennikiem trójstronnej wymiany, w której Spencer Hawes trafiłby do Houston, a Asik do 'trzeciej’ drużyny – Mavs, Thunder? – w zamian za kończący się kontrakt i pick do Sixers), warto przyjrzeć się sytuacji z kontraktem tureckiego środkowego. Rok temu Asik był zastrzeżonym wolnym agentem i Daryl Morey mocno kombinował, żeby zniechęcić Chicago Bulls do wyrównywania oferty jaką mu złożył, dlatego konstrukcja tej umowy nieco różni się od standardowych kontraktów z jakimi mamy do czynienia w NBA.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Portlandia już z 8-2, Alley-oop o deskę w Staples Center
Następny artykułAkademicki zrzut (2): 109 punktów Taylora

6 KOMENTARZE

  1. Pewny nie jestem, no ale w wymianach zawodników miedzy klubami możliwe są przelewy gotówkowe, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby te brakujące 3 miliony z hakiem na płacę Asika w ostatnim roku kontraktu przelali do drugiego klubu.

    Lubię to: 0
  2. Dobry tekst, te 3mlny nie musza zrobić takiej róznicy jednak. Co mi przyszło do głowy to kompletny bełkot zasad kontraktowych NBA. To jest jak w PRL – jest X regulacji i prowadza one do Y błędów to zróbmy od nowego sezonu X+Y.. i tak rekurencyjnie. Kompletny koszmar i wielkie szapopa dla Was chłopaki jak to ogarniacie, mnie szkoda na to życia. Zobaczcie ile jest tekstu tłumaczącego casus Arenasa.. Przepłacani przeciętniacy, tankujące teamy.. quo vadis tej. Dlatego Wasza ostatnia PNŻ mi sie tak podobała, naprawdę trzeba odregulować lige. pozdro

    Lubię to: 0