Co oznacza dla Knicks kontuzja Chandlera?

3
fot. nypost.com

Tyson Chandler doznał kontuzji kolana w meczu z Bobcats i jak się wczoraj okazało, jest to niewielkie złamanie prawej kości strzałkowej, bez przemieszczenia, nie wymagające operacji. Biorąc pod uwagę niepewne zdrowie Chandlera i jego częste urazy, można było obawiać się jeszcze gorszego scenariusza, ale co to za pocieszenie, skoro i tak opuści od 4 do 6 tygodni. A jego nieobecność to duży problem dla Knicks, ponieważ jest on ich drugim najważniejszym zawodnikiem po Carmelo Anthony’m.

Tracąc Chandlera, tracą przede wszystkim swojego najważniejszego człowieka w defensywie i w walce na tablicach. Z nim na parkiecie przez 107 minut, które rozegrał jak na razie w tym sezonie, pozwalali rywalom tylko na 92.2 punktów na sto posiadań i jest to poziom, który w tym momencie uplasowałoby ich na trzecim miejscu wśród najlepiej broniących drużyn ligi. Tymczasem bez Chandlera tracili 105.6 puntów na sto, co byłoby piątym najgorszym wynikiem.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułKiepski początek sezonu Larry’ego Sandersa, z bójką w klubie nocnym w tle
Następny artykułTrzeci rok Tomka Gielo

3 KOMENTARZE

 1. „A jego nieobecność to duży problem dla Knicks, ponieważ jest on ich drugim najważniejszym zawodnikiem po Carmelo Anthony’m.”

  Nie drugim, ale pierwszym. Bez niego defensywa nie istnieje. Nie ma go kto zastąpić, a rolę Carmelo w zdobywaniu punktów można przejąć (JR, Felton, czy nawet Bargnani lub Stat). Zresztą Melo nie powala skutecznością w tym sezonie.

  Ile dla NYK znaczy Chandler pokazały zeszłe PO gdy nie był w pełni sił.

  Ile Melo znaczy dla NYK pokazało Linsanity

  Lubię to: 0
 2. Hahaha.
  Żeby zastąpić Chandlera, NY powinien wystawić na centrze całą trójkę: miękkiego włocha, dziadka kenyona, i reklamówkę koszykarza Amare. Nawet grając trzech naraz w paint nie zbiorą tylu piłek co Chandler….. 3+4+5 = 12 ;-)))))))

  Lubię to: 0