Jak działa eksperyment z duetem Howard-Asik?

0
fot. Houston Chronicle

W momencie, w którym Dwight Howard ogłosił swoją decyzje, że przenosi się z Los Angeles do Houston, w ekipie Rockets cieszyli się wszyscy poza Omerem Asikiem. Jak pamiętamy, właściwie od razu poprosił o transfer, ale Daryl Morey nie zdecydował się na dokonanie żadnego ruchu, a Kevin McHale zapowiedział, że chce grać ustawieniem twin towers. W efekcie, jesteśmy teraz świadkami eksperymentu z duetem Howard – Asik w pierwszej piątce.

Rockets rozpoczęli sezon od trzech zwycięstw, wczoraj przegrali dopiero swój pierwszy mecz, ale to nie znaczy, że pomysł z dwójką centrów się sprawdza. Od początku było to skazane na niepowodzenie i póki co, obawy się potwierdzają. Co prawda to dopiero 4 spotkania, niewielka próbka, ale już przez te 47 minut, które spędzili wspólnie na boisku, widać, że to ustawienie jest dalekie od optymalnego dla tej drużyny.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Philly, Minnesota i Houston w końcu pokonani. CP3 w środku karuzeli i 137 punktów Clippers
Następny artykułW Waszyngtonie robi się nerwowo