Skarb Kibica 2013/14: Golden State Warriors

1
fot. Susan Tripp Pollard / Newspix.pl

Golden State Warriors znaleźli się na językach już w styczniu, wdzierając się po cichu do Top4 Zachodu. Potem powrócili na wiosnę, zaskakując w I rundzie Denver Nuggets i doprowadzając do sześciomeczowej serii z San Antonio Spurs. Kluczem było rozegranie przez Stephena Curry’ego 90 meczów (z 94), życiowe sezony Davida Lee i Jarretta Jacka oraz znakomita współpraca trenera Marka Jacksona ze swoim asystentem Michaelem Malone’m. W playoffach, dodatkowo, Andrew Bogut pchnął Warriors poziom wyżej, zapewniając bezpieczeństwo w obronie pod koszem. Ile z tego przejdzie na kolejny sezon? Warriors to drużyna zwyżkująca, oparta o wybuchowego Curry’ego, z być może największą przewagą własnego parkietu w NBA. O nich się mówi. Właściciele chcą płacić za zespół i już teraz Warriors stali się nęcącą propozycją dla wolnych agentów (Iguodala, Howard – który wybierał między nimi a Rockets). Wydaje się, że najlepsze dopiero przed Warriors.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSkarb Kibica 2013/14: Philadelphia 76ers
Następny artykułSkarb Kibica 2013/14: Cleveland Cavaliers

1 KOMENTARZ

  1. Panowie, ustalcie coś, bo albo widzę pewną niekonsekwencję, albo nie do końca rozumiem o co wam chodzi. Co macie na myśli mówiąc ujemny obrońca? Do tej pory myślałem że chodzi o takiego, który broni gorzej, niż jego bronią, ale na Stefku Currym to nie ma sensu, bo oczywistym jest że to bzdura. W takim wypadku jedyna sensowna definicja to bycie poniżej jakiejś średniej. Tylko czymże jest ten punkt odniesienia, ligową średnią w jakiejkolwiek statystyce? Jeśli nie, nie możecie po prostu napisać że jest słabym/poniżej przeciętnym obrońcą, tylko minusowym, co w zasadzie nie wiadomo co oznacza?

    Jest jeszcze opcja z podniesieniem/zmniejszeniem efektywności w ataku/obronie/różnicy między nimi, przyznam szczere nie wiem czy stosujecie je zamiennie

    0