Moneyball w Bostonie

7
Moneyball

Pisałem dzisiaj o Bradzie Stevensie i z oczywistych względów musiałem powrócić do artykułów Maćka i Sebastiana z początku lipca, gdy Celtics postanowili zawierzyć przyszłość swojej ekipy trenerowi Butler. W obu przewijało się nazwisko Drew Cannona, który do tej pory funkcjonował gdzieś na obrzeżach mojej wiedzy o NBA. Mam zwyczaj w wolnych chwilach „podążać za odnośnikami” i w ten sposób, od artykułu do artykułu, zapoznałem się z historią młodego pomocnika Stevensa.

Kim jest Drew Cannon? Otóż jest to młody (w tej chwili 23-letni) „doradca” Brada Stevensa, którego – choć oficjalna strona klubu nie podaje jego oficjalnej funkcji –  ten ściągnął za sobą z Indiany. Cannon jest absolwentem Duke i zajmuje się zaawansowanymi statystykami. Zajmuje się nimi właściwie całe życie, bo od dziecka była to jego najważniejsza pasja. To trochę taka historia „naszego” Rafała Jucia (lubię myśleć o Rafale, że jest trochę „nasz” – blogowy). Lubię takie historię – szczególnie jeśli dotyczą młodych ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu są w stanie zrobić nieco zamętu w szeregu starszych pokoleń.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBrad Stevens idzie dobrą ścieżką
Następny artykułSkarb Kibica 2013/14: Boston Celtics

7 KOMENTARZE