„Nie jest fantastycznie, ale jest ok” – Bauermann. Po sparingu z Włochami

11
fot. WOJCIECH FIGURSKI / Newspix.pl

Gdy w Legionowie pytałem Michała Ignerskiego czy jadą do Włoch z jakimś konkretnym zadaniem do wykonania mówił, że priorytetem jest zespół, nie wyniki. Przed rozpoczęciem turnieju Dirk Bauermann wybrał Michała Ignerskiego i Łukasza Koszarka kapitanami reprezentacji. Ma to symboliczny wymiar i służy przede wszystkim ułatwieniu komunikacji wewnątrz zespołu. Zadaniem tej dwójki będzie także zadbanie o motywację oraz pewność siebie pozostałych graczy. Niektórzy po turnieju w Trydencie mogli wpaść w ponury nastrój, a jest to wysoce niepożądane na tym etapie.

W gruncie rzeczy nie ma się o co martwić i tylko spokój nas uratuje. Jakiekolwiek wyroki po pierwszym sprawdzianie mogą być na wyrost. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć tylko mecz z reprezentacją Włoch. Ciągle niewiele wiemy na temat powtarzalności dotyczącej zagrywek, zachowań poszczególnych graczy czy nawet defensywnych przyzwyczajeń, które powoli powinny kiełkować.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułHetman: Dorwać Smarta
Następny artykułWashington Wizards bliscy zatrudnienia Ala Harringtona

11 KOMENTARZE

 1. Z rzutem nie jest źle u Mateusza, tylko czasem brak mu przekonania niestety. Szkoda że nie poszedł w ślady Gielo i Karnowskiego ale wybrał swoją własną drogę. Całkiem fajnie radził sobie na początku w Prokomie a w szczególności w Eurolidze ale w momencie gdy skład z Gdynii się posypał i w rotacji zostało 8 graczy, zamiast przejąc zespół to schował się gdzieś za kolegów… Teraz liga belgijska i pomimo tego że jest to jakiś postęp, zdecydowanie więcej od niego wymagałem.No nic zobaczymy jak wyjdzie mu ale boję się że będzie to kolejny wielki talent zmarnowany przez tak naprawdę nie wiadomo co…
  Liczę że kadra pójdzie o krok dalej i wyjdzie z grupy. Patrząc na skład to dawno już nie było tak fajnie.
  PG – Koszarek/Szubarga
  SG – Ponitka/Zamojski i ewentualnie Kelatii
  SF – Kelati(jakoś tu mi bardziej pasuje) i ja widział bym Czyża ale trenerzy konsekwentnie go omijają
  PF – Lampe/Ignerski
  C – Gortat/Hrycaniuk
  Pomijam jeszcze graczy pokroju Szewczyka czy Kuliga którzy mogą bardzo pomóc. Zdecydowanie do 12 powinni załapać się jeszcze Michalak,Gielo i Karnowski. Patrzę z nadzieją na nadchodzące mistrzostwa.

  Lubię to: 0