Mavs zmusili swojego debiutanta do opuszczenia Eurobasketu?

2
fot. AP Photo

Na początku lipca fani basketu w Izraelu mieli powody do zadowolenia, kiedy Gal Mekel podpisał kontrakt z Dallas Mavericks. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie na parkietach NBA pojawi się drugi w historii Izraelczyk. Jednak obecnie radość z tego faktu może być dużo mniejsza, ponieważ z powodu przygotowań do kariery w Stanach, Mekel opuści zbliżający się Eurobasket, osłabiając tym samym drużynę narodową.

Mekel jest 25-letni rozgrywającym, który w poprzednim sezonie poprowadził Maccabi Haifa do mistrzostwa ligi, przy okazji zgarniając tytuł MVP sezonu i finału. Ten bardzo udany rok pomógł mu dostać się do NBA, ale też dawał nadzieje kibicom w Izraelu, że będzie on gwiazdą ich reprezentacji podczas Eurobasketu. Na to liczył też trener kadry Arik Shivek, który jest oczywiście bardzo niezadowolony z obecnej sytuacji. Zarzuca Mavs, że zmusili Mekela do takiej decyzji, o czym mówił w wywiadzie dla The Jerusalem Post:

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWymiana: Brandon Jennings w Detroit Pistons
Następny artykułSteve Kerr typuje: Chicago z OKC w Finałach 2014

2 KOMENTARZE