Chris Paul jest zły na Clippers, to nie on zwolnił Del Negro

5
fot. Jonathan Bachman / Newspix.pl

Niedługo rozpocznie się okres free agency i Los Angeles Clippers staną przed ważnym zadaniem podpisania nowego kontraktu ze swoim gwiazdorem. Teoretycznie wydaje się, że to tylko formalność. W LA Chris Paul ma bardzo dobry zespół, dostanie tutaj największe pieniądze, a poza tym to Los Angeles, gdzie każdy chciałby grać. Dlaczego miałby w ogóle zastanawiać się nad innymi opcjami? Ponieważ to Clippers. Oni nigdy nie byli dobrzy w te klocki. Offseason i podpisywanie wolnych agentów nigdy nie było ich mocną stroną, a to przede wszystkim ze względu na właściciela Donalda Sterlinga. Właściciela, który nie lubi wydawać pieniędzy i jeśli już godził się na zaproponowanie komuś dużego kontraktu, to była to naprawdę wyjątkowa sytuacja. Obecnie życie w Clipperlandzie nieco się zmieniło, mają gwiazdy, wygrywają mecze i przez to trochę zapomnieliśmy, że tym klubem nadal rządzi Donald.

Oczywiście akurat w przypadku Paula nie ma on żadnych zastrzeżeń, a przynajmniej nic o tym nie wiadomo i Clippers z pewnością zaoferują mu maksymalny kontrakt, podobnie jak wcześniej Blake’owi Griffinowi. Ale to nadal Donald Sterling, a z nim nigdy nie może być normalnie. Dlatego i tym razem musiał dołożyć coś od siebie, nie ułatwiając swojej drużynie zadania, jakim jest zatrzymanie Paula. Efekt? Jak donosi Chris Broussard z ESPN, Chris Paul jest zły na klub, że został przedstawiony opinii publicznej jako główny powód zwolnienia Vinny’go Del Negro.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPlaybook: dobry pomysł Franka Vogela
Następny artykułFinał Wschodu: Trzecia kwarta i mecz nr 5 dla Jamesa/Miami

5 KOMENTARZE

 1. Adamie sam też niepotrzebnie podsycasz te plotki, przecież gdyby Paul miał zmienić klub tylko dlatego że właścieciel klubu zasugerował ze miał on wplyw na zwolnienie trenera to byłby jeszcze bardziej niepoważny od Howarda. Na taką decyzje skladaja sie o wiele ważniejsze czynniki niż jedna głupia wypowiedź w mediach. A skoro Clippers już zwolnili trenera to tym bardziej pokazuja, że mają jakieś ambitniejsze plany co do obecnego składu.

  0
  • Aczkolwiek pokazuje to całkowity brak profesjonalizmu ze strony Clippers. Najpierw pytają swoje gwiazdy o ich opinie, później sami zwalniają trenera, a na koniec jeszcze winę zrzucają na Paula. Wiadomo, że z Del Negro nie był trenerem, z którym Clippersi mogliby zdobyć mistrzostwo, ale ta sprawa powinna być załatwiona zupełnie inaczej. Z tak błahej sprawy już rodzą się nieporozumienia i nieprzyjemności na linii Paul-Clipps.

   0
 2. heh, wystarczyło że Paul powiedział co mu się nie podoba i już się tworzą “opowieści dziwnej treści”.
  DH zostanie w LAL, i Atlanta/Dallas obejdą się smakiem. Serio, uważacie że Paul i DH mogą grać w Hawks? To nie jest ani wielki rynek, ani drużyna z historią, ani miasto które jest zayebiste, a w LAL i LAC dostaną jakieś 15-20mln więcej niż gdziekolwiek.

  0