Jedynka dla Cavs, Bobcats znowu mają pecha

3
fot. AP Photo

Cleveland Cavaliers po raz drugi w ciągu trzech lat wygrali loterię i mają pierwszy pick w drafcie. Ponownie reprezentował ich Nick Gilbert, syn właściciela Cavs i tak samo jak w 2011, także teraz przyniósł im szczęście. W Cleveland mają jakiś dar przyciągania tej najcenniejszej piłeczki dającej pierwszy numer. Nikomu los tak nie sprzyja w losowaniu jak właśnie im. Przypomnijmy, że dokładnie 10 lat temu wybierali LeBrona Jamesa, a w sumie odkąd wprowadzono obecny system loterii draftowej Cavs już 4 razy wygrywali. Po trzy zwycięstwa zanotowali Orlando Magic, mający w tym roku największe szanse na jedynkę i Los Angeles Clippers. Drużynie z Orlando tym razem nie pomogła obecność Pata Williamsa, który w 2004 ‘wygrał’ dla nich jedynkę wykorzystaną na Dwighta Howarda, a wcześniej reprezentował także Magic przy ich dwóch wcześniejszych szczęśliwych loteriach.

Innym zespołem, któremu szczęście sprzyjało byli Washington Wizards. Ich szanse na jedynkę wynosiły tylko 3.5% i najbardziej prawdopodobne było, że przypadnie im ósmy numer. Ostatecznie znaleźli się w pierwszej trójce, tak samo jak rok temu, kiedy postawili na Bradley’a Beala i to właśnie on wczoraj ich reprezentował.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFinał Zachodu: Grizzlies wrócili do swojej D, ale Duncan zabrał dogrywkę
Następny artykułMock Draft 6G v 2.0 (po loterii)

3 KOMENTARZE

  1. Na ich miejscu zostawiłbym go. Dodał Igoudalę z free agents pool. Irving-Waiters-Igoudala-Thompson-Zeller, a po rekonwalescencji Noel.

    Mogliby by też zagrać w pokerowym stylu. Odpuścić uaktywnienie Noela w najbliższym sezonie, zatankować i pomodlić się o wybór w Top2 (Wiggins/Parker). Rozmarzyłem się o powstaniu superutalentowanego teamu, bez naprawdę doświadczonego gracza w wyjściowej piątce. Ciekawe jakby to wyglądało, co byliby w stanie wtedy osiągnąć.

    Okey. Już zszedłem na ziemię… :)

    0