Small Talk – Czy OKC Thunder są ugotowani?

9

Z Mateuszem Celerem porozmawialiśmy w piątek o tym kto ma problem w Oklahomie, o wymianie Rondo-Westbrook, a także o przyszłości rywalizacji Thunder-Heat.

DOWNLOAD

Small Talk (18) – Czy OKC ma problem? by Maciej Kwiatkowski on Mixcloud

Poprzedni artykułNuggets zostali oszukani przez sędziów w kluczowej akcji?
Następny artykułWrócił, żeby zainspirować

9 KOMENTARZE

 1. Nareszcie rozsądny głos, który właściwie ocenia stan ograniczonego potencjału OKC. Oklahoma nawet z Westbrookiem to już inny team niż ten sprzed roku z pewnym graczem z bujną brodą. To nie tylko luki w ofensywie bez Westbrooka czy niedostosowany system Brooksa, ale też niedojrzałość mentalna lidera i dająca się wyczuć frustracja KD.
  Słuszna uwaga Maćka dotyczącą deficytu trenerów w lidze, którzy byliby w stanie zminimalizować brak Westbrooka w Oklahomie.
  Natomiast we fragmencie rozmowy oceniającej szanse na tytuł Miami bez Wade’a zabrakło jednego kluczowego nazwiska: Bosh, bez którego LeBron byłby zaledwie tylko w nieco lepszej sytuacji niż wtedy, kiedy prowadził Cleveland do finałów.

  0
 2. Nie jestem fanem Brooksa i zgadzam się, że faktycznie lekko się pogubił, ale wszyscy rok temu też Jego hejtowali przy 2:0 dla Spurs (w tym ja), a wszyscy wiemy jak się skończyło.
  Poza tym heloł, LBJ miał Mike Browna i wszedł do finałów z Sasha Pavlovicem i Drew Goodenem, chyba się zgodzicie, że KD ma lepszy skład i co by nie mówić chyba lepszego coacha.
  Co do zwolnienia Brooksa, przy potencjalnej wymianie BOS-OKC, to z tego co się orientuje, kontrakt coacha nie wchodzi do wage cap. Poza tym, wielka “gwiazda” ESPN rodem z OKC, Skip Bayles otwarcie kiedyś powiedział w First Take, że wspólnicy professional basketball club LLC są a) obrzydliwie bogaci b) do bólu racjonalni c) i bardzo praktyczni.
  Zatem jeśli byłaby potrzeba zmiany trenera, to by to zrobili, poza tym jak przystało na prawdziwych GOPów w tej sytuacji nie muszą płacić żadnych podatków.

  0
   • Wybrałbym Rondo, jest lepszym obrońcą, ma większe koszykarskie IQ, nie podpala rzutów, kreuje innych zawodników (wreszcie Ibaka byłby wykorzystywany w p&r i nie tylko, wow, serio ten duet byłby świetny), też potrafi ściąć pod kosz, widzę same plusy. Już nie mówiąc o tym jakby kreował Duranta, który może by przestał czasem siłować izolacje.
    Faktycznie jest mniej atletyczny i widowiskowy od Westbrooka, ale czy czymś takim wygrywa się mistrzostwo? Własnie.
    Z kolei Boston, pewnie by mógł użyć Westbrooka jako dwójki i przy potencjalnej ciekawej wymianie, ściągnąć jakąś ciekawą jedynkę, albo fałyszwą jedynkę w postaci np. Evansa.

    0
 3. @Zawsze Po Drugie
  Z tą racjonalnością włodarzy przy ewentualnej wymianie trenerów może być różnie. Przypadek MDA z Lakers jest tutaj kliniczny – wszystkie racjonalne (ad.2 i 3) argumenty wskazują, że należy go zwolnić i nawet jeśli zobowiązania finansowe są do pominięcia (ad.1), to jest jeszcze coś takiego jak próba zachowania twarzy tego który wybierał i podpisywał kontrakt z trenerem.

  0