Nuggets zostali oszukani przez sędziów w kluczowej akcji?

4
fot. sbnation.com

To co wydarzyło się w czwartej kwarcie wczorajszego meczu w Oakland, było doprawdy szalone. Nie tylko mieliśmy imponujący comeback Nuggets, po tym jak wydawało się, że już w trzeciej kwarcie leżą na deskach, ale przede wszystkim oglądaliśmy mnóstwo zamieszania w ostatnich sekundach. To była desperacka walka gości o doprowadzenie do remisu i gospodarzy o utrzymanie przewagi, podczas której błędy popełniali nie tylko zawodnicy, ale i sędziowie. Tu pojawia się kontrowersja, czy sędziowie czasem nie pomogli Nuggets przegrać tego meczu? Czy mimo sprawdzenia powtórki podjęli błędną decyzję, niekorzystną dla gości? Chodzi o sytuację na 11.4 sekundy przed końcem.

Jak to wyglądało. 23.5 sekund do końca, Warriors wyprowadzają piłkę na połowie gości. Andre Iguodala wybił ją zanim trafiła w ręce Stephena Curry’ego i złapał ją Wilson Chandler. Nuggets przechodzą do ataku. Chandler mija Jarretta Jacka, wchodzi pod kosz i floaterem próbuje doprowadzić do remisu. Pudłuje, ale zaraz zbiera piłkę i od razu ją dobija. Znowu pudło. Kilku zawodników walczy o piłkę, która odbija się tuż przy/od linii końcowej, Corey Brewer jeszcze ją ratuje, ale sędziowie przerywają grę. Aut. Sprawdzają powtórkę, aby upewnić się dla kogo jest piłka i przyznają ją Warriors.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPlaybook: kilka słów o Vinnym Del Negro
Następny artykułSmall Talk – Czy OKC Thunder są ugotowani?

4 KOMENTARZE

  1. Ewidentnie nie dotknęła linii, przy czym ciekawy jestem (bo jeszcze meczu nie oglądałem, a GIF to uciął) czy Brewer wyrzucając piłkę do Farieda nie stanął na linii.

    Lubię to: 0
  2. Nie stanął na linii, ale sędziwie nie mogli zmienić decyzji. Błąd powstał w momencie przerwania gry (Nuggets zdobyli punkty), sprawdzenie mogło dotyczyć i dotyczyło faktu, kto ostatni zbijał piłkę, sędziowie autu zmienić już nie mogli. Ale meczu/serii nie przegrywa się w przypadkowej akcji i po przypadkowym błędzie sędziów. Nuggets serie i mecz przegrali wcześniej.

    Lubię to: 0
  3. Rozumiem, że sytuacja jest kontrowersyjna ale po co tytuł rodem z „faktu”. Oszukani – sędziowie celowo ustawili mecz ? Dajcie spokój i piszcie bez zbędnych „sensacji” już nam wystarczy żółty pasek w TVN24. A co do ujęcia to trzeba pamiętać o tym, że tylko z kamery ustawionej prosto na linii końcowej w 100% udałoby się ustalić czy piłka rzeczywiście wyszła poza boisko.

    Lubię to: 0